Smuteční průvod Jana Kočky ucpe Prahu s požehnáním úřadů. Pro magistrát je to totální fail – G.cz
Vyhledávání

Smuteční průvod Jana Kočky ucpe Prahu s požehnáním úřadů. Pro magistrát je to totální fail

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Proč má zesnulý kolotočář Jan Kočka, který zemřel při zavinění dopravní nehody, která stála život druhého nevinného člověka, pohřeb pomalu jako prezident Masaryk, zatímco naši významní váleční veteráni se dočkají leda tak krátké tiskové zprávy z ČTK? Kvůli pohřbu mladého Kočky je dokonce v Praze omezena doprava na frekventované Vinohradské ulici, jelikož jeho rakev povezou na Olšanský hřbitov koně.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 12.10.2018, 10:41

Úřady by takové věci povolovat neměly

Kdyby měl takovýto honosný pohřeb každý kolotočář nebo cirkusák, doprava v Praze by na tom byla podobně jako provoz na dálnici D1. Jan Kočka nebyl nijak významným člověkem pro naši společnost, pouze se narodil do rodiny provozovatelů Matějské poutě na pražském Výstavišti. Ano, pokud se s ním chce rodina rozloučit pompézně, fajn, ale ať to vymyslí tak, že do toho nebude zatahovat město a jeho obyvatele.

Ačkoliv on sám sebe označoval za krále Prahy, nezanechal po sobě Jan Kočka žádné nadčasové dílo, dobré skutky ani pozitivní vzpomínky ze strany veřejnosti. Není žádný důvod k tomu, aby policie a magistrát udělovaly povolení k uspořádání smutečního průvodu napříč Prahou, respektive od náměstí Jiřího z Poděbrad až k Olšanským hřbitovům.

Že něco takového policie a pražský magistrát povolí je dokonale zarážející. Pražané mají už nyní dopravních omezení až po krk, a nyní při pátečním poledni jim přibude další. Jejich dopravní stres v Praze zvýší kočár tažený šesti koňmi, který pojede až 2 hodiny jednou z nejfrekventovanějších ulic, Vinohradskou.

Ano, samozřejmě, o mrtvých se má mluvit jen v dobrém a každý člověk si zaslouží důstojný smuteční obřad, zároveň by neměl být omezující pro desetitisíce lidí, kteří se v té době potřebují pohybovat po městě. je to ovšem plně chyba pražského magistrátu, který tuto akci povolil.

Proti se vyjádřil i starosta Prahy 3 Alexandr Bellu, který se smutečním průvodem rovněž nesouhlasí. Muž, který způsobil tragickou dopravní nehodu, během níž zemřel nejen on sám, ale i další nevinný člověk, si nic takového nezaslouží. Honosné smuteční průvody si zaslouží národní umělci, čeští státníci, váleční veteráni. V uplynulých několika měsících postupně odešli i poslední z českých letců RAF a slyšeli jste snad o jejich obřích pohřbech? Uctít důstojně smrt blízkého se dá i bez kočárů s koňmi.

A zde se podívejte, jak by se podle nás měly jmenovat stanice metra.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu