Poslední krndovina: nové názvy zastávek pražského metra. Navrhujeme inspirovat se provařenými putykami – G.cz
Vyhledávání

Poslední krndovina: nové názvy zastávek pražského metra. Navrhujeme inspirovat se provařenými putykami

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jeden z posledních nápadů končícího vedení pražského magistrátu je přejmenovat zastávky metra. Chápeme; tento krok svou důležitostí pro fungování metropole dokonale shrnuje a uzavírá veškerou činnost zastupitelů hlavního města za poslední čtyři roky. Ale proč si z toho aspoň neudělat srandu?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 11.10.2018, 15:18

Příští zastávka Kotevní

Češi milují pivo. A mejdany. A půlnoční svačinky po mejdanech. A kocovinová jídla den na to. A nejenom Češi; kvůli nejlepším mejdanům se sem sjíždí alkoturisté ze všech koutů světa, tak proč jim nejít trochu naproti?

Odstupující vedení magistrátu přichází s ještě jedním, posledním, superskvělým nápadem, a to přejmenovat zastávky pražského metra. Jejich návrhy nás ale celkem nudí. Aby se Národní třída jmenovala Perštýn, c´mon, máte přece na víc! Rozhodli jsme se jim pomoct a některým zastávkám v centru jsme vymysleli vlastní jména podle vyhlášených klubů, hospod a bister, které se v daných lokalitách nacházejí. Každý, kdo aktivně společensky žije v Praze, tato místa důvěrně zná (a pokud ne, tak je to náplava).

Tím pádem se v našem podání Malostranská mění na zastávku U (nechvalně proslulého) Bluelightu, Hany Bany je legendárním studentským pajzlem na Staroměstské. Karlák získává jméno dle vyhlášené špeluňky U Suchý dásně, již zmiňovaná Národní třída nese název nesmrtelné (skoro)nonstopky U Kotvy. Náměstí Repu(bliky), to je samosebou Šapóčková dle Chapeau Rouge.

Poněkud matoucí se může zdát zastávka Zdrojová aka současný Můstek. Kdo byl někdy na Můstku po půlnoci, ví, jak to myslíme. Vy ostatní to berte tak, že Můstek rovná se Václavák, takže tady jste přímo u zdroje všeho, co si vymyslíte. Pod Vyhipstřenou zastávkou hledejte Křižíkovu. Navštívili jste někdy v posledních letech Karlín? Takže tak.

Bokem z centra

Zabloudili jsme i mimo centrum a vymysleli pár nových názvů pro zastávky blíže okraji. Pankrác je Café Na půl cesty, Budějovická má zase Coolnu, Vyšehrad hospůdku Na Hradbách. Zařadili jsme je ne až tak moc proto, že jsou to nejznámější podniky na těchto místech, ale že jsou to jediné podniky na těchto místech. Odstrčené zastávky trasy metra C jsme ale vynechat nemohli, autorka článku totiž z těchto pustin pochází.

Doplňuje to ještě stanice Na Palmě, která snad žádné vysvětlení nepotřebuje a z druhého konce města zase Anděl coby jasná Plzeňská. Smíchovské nádraží je pouze Lahváčová, protože Braník z trafiky je to jediné, co si na tomto bohem zapomenutém místě můžete bezpečně dát. Svého času se do zájmu veřejnosti dostal Liberál na Vltavské, protože tahle líheň pražských intelektuálů hostila konferenci nácků (nebo něco takového). Vinnolochová je jen pro opravdové znalce - Vinný Loch je malá vinárna pochybné kvality ležící hned vedle vozovny v Kobylisích.

Nezapomeňte na jídlo

Nejen pivem je ovšem člověk živ! Náměstí Míru by nebylo nic bez vyhlášeného stánku s nejlepšími párky v rohlíku v Praze a totéž platí o Jiřího z Poděbrad, kam se celá metropole už roky sjíždí na top phóčko. Ze stejného důvodu jsme z Florence vyrobili zastávku Smaženou. Jen, co vylezete z metra, je tu pizza, stánek s kebabem a odvěká doména přestupní zastávky; velký Mekáč pod mostem. Tohle je ráj rychlého občerstvení.

Samozřejmě by nás zajímalo, jestli s našimi návrhy na změny názvů zastávek metra souhlasíte, nebo byste je změnili, případně přihodili svoje vlastní. Napište nám do komentářů. Klíčenku sice nedostanete, ale když to bude za něco stát, vyrobíme novou mapu pražského metra!

A nebo na to kašlete a podívejte se na galerii nejlepších vtipů z loňské máslené krize.

Podobné články

Doporučujeme

Další články