fb pixel Smart home: Ovládněte svůj domov – G.cz
Vyhledávání

Smart home: Ovládněte svůj domov

Zdroj: www.unsplash.com, photo by Ben Kolde

Na dvě kliknutí roztáhnete žaluzie. Na jedno další se začne překapávat káva. Večer se automaticky rozsvítí i zhasne a videokamera s úložištěm vyděsí návštěvníky ze zločinného gangu. Naučte svou moderní domácnost, jak vám zpohodlnit život.

Komerční sdělení 23.4.2020, 15:26

Chytré spotřebiče poslouchají na kliknutí

Smart domácnosti se pomalu ale jistě čím dál častěji objevují nejen u milionářů a IT nadšenců, ale i v domovech obyčejných smrtelníků. Vlastně nejde o nijak uživatelsky složitou machinaci. Nejdříve si pořiďte hub alias centrální řídicí jednotku, která je mozkem celého systému. Do ní postupně připojujete smart spotřebiče, chytrá světla s LED žárovkami, alarm, bezpečnostní dveře a mnoho další elektroniky s uměle navýšeným IQ.

Celou síť chytrých doplňků pak ovládáte pouze smartphonem. Při obědové pauze zkontrolujete, zda se po bytě nepohybuje někdo cizí, otevřete dveře bez vytahování klíčů a při jakémkoli nebezpečí se vám s prosbou o pomoc ozve sám domov. Topení si můžete nastavit na automatickou regulaci a spolu s nenáročnými LED žárovkami můžete ročně ušetřit slušnou částku za energie. Kromě úspory umí chytrá domácnost zjednodušit i prostý život.

Chcete kritické, nebo idylické pondělní ráno?

Kritické pondělní ráno může vypadat takhle: Zazvoní nepříjemný budík a vy si po noci v zatuchlém a vydýchaném pokoji mnete oči. Následně vstanete z postele, roztáhnete žaluzie, rozsvítíte světla, zapnete kávovar a dopřejete si 20 minut v koupelně. Ve skříni hledáte vyprané prádlo, které tam není, a tak vezmete zavděk sobotním tričkem. Použijete hodně deodorantu a parfému a po rychlé snídani (káva s mlékem vám dnes zajistí všechny potřebné živiny až do oběda) vyrážíte do práce. Nakonec se musíte dvakrát vracet – nezhasli jste v garáži a nebyli jste si jistí, zda jste napodruhé zamkli. Do práce přijíždíte rozladění a vaše mentální kapacita se ještě neprobudila.

Pondělek by ale mohl vypadat i takto: Ráno se probouzíte slunečním svitem probleskujícím skrze roztažené žaluzie. Cítíte vůni čerstvé kávy, která se line příjemně vytopeným a vyvětraným bytem. Cestou do koupelny si popovídáte s hlasovým asistentem, který na váš pokyn pustí Walking On Sunshine. Po koupelnové etudě vyběhnete do skříně – čisté prádlo se samo nesložilo, a tak zůstalo v sušičce. Obléknete si to nejméně zmačkané tričko a jakmile dosnídáte obložený toast, vyrazíte do práce. Cestou si vzpomenete na světlo v garáži – i když je to LED technologie, a proto spotřebovává jen minimální množství elektřiny, raději ho gestem po displeji vašeho mobilního telefonu zhasnete. Ještě zkontrolujete zamknuté vchodové dveře a už vstupujete do své kanceláře. Dnes jste tu první.

Okamžitá kontrola i snazší pondělky

Díky možnosti nastavení různých profilů může vaše moderní domácnost v přesně definovaných obdobích sama regulovat topení, větrání, světlo a další ne úplně oblíbené lidské činnosti. Hlavním benefitem však je, že na nic z toho nemusíte myslet. Nechte se opečovávat domovem a věnujte svůj čas důležitějším stránkám života.

Podobné články

Doporučujeme

Další články