fb pixel Slibovat jak Kožený a lítat jako Kohout: Velká galerie českých podvodníků, která vás přesvědčí o tom, že krást se nemá – G.cz
Vyhledávání

Slibovat jak Kožený a lítat jako Kohout: Velká galerie českých podvodníků, která vás přesvědčí o tom, že krást se nemá

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Věřili byste tomu, že největší čeští podvodníci dokázali prodat Eiffelovu věž, hrad Karlštejn nebo dokonce podvést samotného Al Caponeho? Zní to neuvěřitelně, ale dodnes mezi námi takoví lidé existují. A opravdu nenarážíme ani v nadsázce na nikoho z těch, kteří nám vládnou.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 28.4.2021, 11:43

Podvodníci na svém místě

Historie českého podvodu sahá do dob, kdy nám vládl Rudolf II., jenž očekával, že mu alchymisté vytvoří ze švestek zlato. Jenže bohužel. Jak čas plynul, tak podvodníků přibývalo. Problém je v tom, že se nám nepodařilo všechny podvody prokouknout, anebo jsme všechny tyto podvodníky nedokázali zaznamenat. Takže se na ně zapomnělo. Přesto však existuje několik zásadních osobností českého podvodu, které si připomínáme v tomto článku.

Když se řekne pojem „český podvodník“, tak se všem samozřejmě vybaví ikona 90. let Viktor Kožený, jemuž se podařilo vydělat obrovské peníze na kuponové přivatizaci. Díky naprosto geniální televizní reklamě, kde sliboval jistotu desetinásobku do roka, se mu podařilo získat přes milion kuponových knížek. Své investiční privatizační fondy navíc pojmenoval jako Harvardské, avšak nikdy neměly s univerzitou Harvard nic společného. Když v roce 1994 opuštil Kožený Česko, přesunul se na Bahamy. Nikdo netušil, že už ho nikdy nikdo neuvidí. Ačkoliv byl až v roce 2011 odsouzen v nepřítomnosti k 10 letům odnětí svobody, tak odmítá nastoupit do vězení a trest si odpykat. Dnes je mu 56 let, trochu zestárl, nabral na váze, ztratil vlasy, ale i přestože je na něj vydán mezinárodní zatykač, tak si nadále užívá svobody v ráji společně se svými dvěma dcerami. I takto se dá prožít důstojný život českého podvodníka. Další z nich poznáte v následující galerii, která vám je připomene.

Tak co? Zdá se vám, že být podvodníkem se vyplatí? Těch šťastných, kteří prožili nebo prožívají svůj život v poklidu moc není, ale pořád existují.

Podobné články

Doporučujeme

Další články