fb pixel Skvělé načaté filmové trilogie, které k naší smůle už nikdy nikdo nedotočí – G.cz
Vyhledávání

Skvělé načaté filmové trilogie, které k naší smůle už nikdy nikdo nedotočí

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Sem tam se objeví film, který člověka dostane do kolen. A tak se peněz chtivé studio rozhodne natočit pokračování, které ale zpravidla nemívá takový úspěch jako start. A tak, i když už je nakročeno k sérii, se další natáčení prostě stopne, a to i když třeba předchozí díl skončí otevřeně. Autoři scénáře jsou smutní, režiséři jsou smutní, fanoušci jsou smutní. Vybrali jsme 5 nedokončených trilogií, u kterých mrzí nás, že už se nikdy nedotočí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.2.2018, 08:00

1. Hellboy

Hellboy s vynikajícím Ronem Perlmanem v kůži pekelného superhrdiny znamenal pro režiséra Guillerma del Tora úspěch. Fanoušci snímek milovali a i druhý díl s podtitulem Zlatá armáda se chytl – ne ale tolik, aby bylo studio Universal ochotno financovat i třetí díl. Od té doby uplynulo už šestnáct let a i když se šířily zvěsti o tom, že by trojka vzniknout mohla, sám režisér to skrze sociální sítě definitivně odpískal.

2. Amazing Spider-Man

První díl vypadal slibně a Andrew Garfield dal po Tobeym Maguirovi pavoučímu muži novou, odlehčenou tvář. Dvojka Amazing Spider-Mana ale byla v podstatě propadák, takže Marvel představil nového, ještě mladšího Spideyho s tváří Toma Hollanda, který se prvně ukázal ve druhých Avengers a posléze dostal i sólo film.

3. Lovci pokladů

Kritiky příšerné, výdělky obrovské. Dobrodružní Lovci pokladů s Nicholasem Cagem nejsou zrovna vrcholem kinematografie, svých fanoušků ale mají víc než dost a ty velmi otevřený konec druhého dílu s podtitulem Kniha tajemství pěkně namíchnul. V roce 2017 hlavní hvězda potvrdila, že se pracuje na scénáři trojky, dosavadní verze se ale nezdají produkční společnosti.

4. Kick Ass

Kterak se přisprostlý ňouma hvězdou stal, to je Kick Ass. První film v roce 2010 vzbudil senzaci, takové superhrdiny svět ještě neviděl. Pokračování bohužel kvalit jedničky ani vzdáleně nedosáhlo, režisér Matthew Vaughn dostal už po jedničce na starost nové X-Meny a jeho náhrada to úplně nezvládla. Navíc se objevili jiní, zajímavější netradiční hrdinové patřící velkým značkám a samostatně stojící Kick Ass neměl šanci na přežití.

5. Kill Bill

Na tuhle trojku čekají všichni Tarantinovi fanoušci tak napjatě, že se jim z toho protahují krky. I když kultovní režisér snímek nikdy úplně nesmetl ze stolu, je to čím dál víc spíš zbožné přání než reálná možnost. Tarantino je navíc momentálně dost na nože se svou múzou a hlavní hvězdou Kill Billa Umou Thurman. Je to škoda, podle zákulisních dohadů se měl příběh točit kolem pomsty dcery Vernity Green.

A tady 5 mrazivých filmů o mladistvých vrazích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články