fb pixel Slavia Praha se oficiálně stala rezervním týmem pražské Sparty – G.cz
Vyhledávání

Slavia Praha se oficiálně stala rezervním týmem pražské Sparty

Zdroj: dotekomanie.cz

Vzhledem k prapodivným machinacím mezi čínskou CEFC, finanční skupinou J&T a místopředsedou představenstva evropské CEFC Group Company Jaroslavem Tvrdíkem se ukázalo, že fotbalový klub Slavia Praha spadne do klína majitelům pražské Sparty. Ti mají v plánu potupit tým a vytvořit z něj rezervní tým pro Spartu Praha. Fanoušci a Tvrdík samozřejmě zuří a Daniel Křetínský se směje nahlas svým pekelným smíchem.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 19.5.2018, 09:37

Vypadá to na konec průměrného fotbalového týmu

Díky profesionálnímu přístupu k obchodu ze strany čínských investorů se Sparta oficiálně stává majitelem pražské Slavie, což znamená, že už nikdy neuvidíme jejich fotbalové derby. Fotbalová Slávie zároveň zanikne a stane se „béčkovým“ týmem Sparty, což znamená, že budou muset spálit své sešívané dresy a obléknout krásné vínové sparťanské dresy s vůní výhry. Zároveň tým Slavie sestoupí v ČFL. Sparťanské béčko bylo před čtyřmi lety zrušeno, avšak od sezóny 2019 ho bude znovu vlastnit. „Je škoda, aby Sparta, která nyní vlastní i Slávii, hrála zbytečně proti sobě. Uděláme z ní raději rezervní tým pro Spartu. Slávie stejně nehraje prvoligový fotbal,“ svěřil se exkluzivně redakci G.cz jeden z předních představitelů fotbalového týmu Sparta Praha.

Co se týče slávistického Edenu, tak vedení Sparty pro něj našlo adekvátní využití. „Přemýšleli jsme nad tím, jestli z Edenu udělat skládku, pole na pěstování řepky, což ale Tomáš zamítl, nebo asijskou tržnici po vzoru SAPY. Nakonec jsme se ale rozhodli, že Eden zbouráme a na jeho místě postavíme rybí konzervárnu, aby slávistickým fanouškům i v budoucnu připomínala jejich oblíbený fotbalový tým,“ svěřil se jeden z členů dozorčí rady fotbalového klubu Sparta Praha.

Slávii už v minulosti hrozil konec, ale současná situace je prý naprostá jistota. Slávie nakonec skončila v poměrně dobrých rukou a Jaroslavu Tvrdíkovi nakonec zůstaly pouze oči pro pláč. Čínská firma CEFC poměrně dlouhou dobu pumpovala do Slávie poměrně značné množství peněz, ale nyní je s tím nejspíš ámen. Tvrdík byl prý odstaven od finančních toků peněz a rozhodovacích pravomocí, takže nyní už může jen glosovat na svém twitterovém účtu.

Co si myslíte vy? Zaplatí Jaroslav Tvrdík dlužnou částku ze svých naspořených peněz, nebo nechá definitivně zničit jeden podprůměrný pražský fotbalový klub? Ozve se ještě někdo z Číny, nebo ne? Co byste udělali z Edenu vy? Hřbitov domácích mazlíčků? Vilovou čtvrť pro vysloužilé sparťany? Napište nám!

A zde můžete zažít svůj Agroden i vy!

Podobné články

Doporučujeme

Další články