fb pixel 5 silných filmů o dětských vrazích a násilnících, po kterých už nikdy nebudete chtít vlastní potomky – G.cz
Vyhledávání

5 silných filmů o dětských vrazích a násilnících, po kterých už nikdy nebudete chtít vlastní potomky

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Uplynulo 25 let od vraždy dvouletého Jamese Bulgera, která otřásla britskou společností. Dva jedenáctiletí chlapci dítě unesli v obchodním domě, dovedli na odlehlé místo a tam ho brutálně ubili a pohodili na kolejích. Podobně odstrašujících případů, v nichž jako ztělesnění zla figurují nezletilí, se stalo mnoho a je jasné, že tak inspirují filmaře, kteří rádi společnosti nastavují zrcadlo. Dali jsme do kupy seznam snímků z této kategorie, ovšem nedoporučujeme rodičům v očekávání.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 14.2.2018, 08:20

1. Dětské hřiště (2016)

Výborný polský snímek je rozdělen do šesti kapitol a většinu času se zdá, že hlavním námětem je školní šikana. V určitém bodě se děj ale zlomí a vyjde najevo, že je film inspirován právě vraždou Bulgera. Festivalový počin sklidil ovace i kritiku za extrémně věrohodnou závěrečnou scénu.

2. Zkažená mládež (2007)

Estonské drama, které se v době svého vzniku hromadně pouštělo snad na všech školách. Film se věnuje tvrdé kolektivní šikaně, která vyústí v tragédii. I když snímek není natočen přímo podle skutečné události, nedlouho po jeho premiéře došlo v nedalekém Finsku k podobným věcem, což neušlo pozornosti komentátorů z řad novinářů.

3. Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Tak trochu jiný pohled na věc. Název Musíme si promluvit o Kevinovi téměř rovnou prozrazuje, že zmíněný hoch udělal něco hodně špatného. Sledujeme cestu, po které k hrůznému činu došel, avšak z pohledu jeho matky, kterou Kevin od narození nenávidí. Sociopatického Kevina hraje Ezra Miller, hlavní roli získala výborná Tilda Swinton.

4. 2:37 (2006)

Australský film vypadá, že do našeho seznamu zdánlivě nepatří. Je to prostě soubor příběhů několika studentů jedné školy, který ukazuje, že navzdory tomu, jak se tváříme navenek, máme každý svou kárku plnou hnoje. Rozkrývání osobních příběhů postav ale rozhodně není nevinné. Nápověda; lidé se vzbouřenými hormony dokážou dělat fakt příšerné věci.

5. Americký zločin (2007)

Herečka Ellen Page se násilných filmů nebojí. Pomstychtivou teenagerku lovící sexuální predátory si zahrála v Hard Candy, snímku, který je údajně inspirován skutečnou událostí z Japonska. V Americkém zločinu pak ztvárnila Silvii Likens, kterou dlouhodobě znásilňovaly a fyzicky týraly děti její pěstounky a jejich kamarádi, to vše s vědomím paní domu.

A tady 5 filmů tak tíživých, že je stačí vidět jednou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články