fb pixel Skutečný Hokejový zázrak: Parta mladíčků proti rudým šampionům neměla mít šanci, nakonec shrábla zlato – G.cz
Vyhledávání

Skutečný Hokejový zázrak: Parta mladíčků proti rudým šampionům neměla mít šanci, nakonec shrábla zlato

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Ve sportovní historii najdeme řadu momentů, které i po letech budí emoce. Vítězství amerického hokejového týmu na zimní olympiádě v roce 1980 je přesně takovým příběhem. Převyprávěl jej snímek s trefným názvem Hokejový zázrak.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.8.2019, 14:38

Tohle opravdu nikdo nečekal

Měl to být jasný souboj. Hokejový tým Sovětského svazu se na zimní olympiádě v roce 1980 tvářil jako neporazitelný. Tým složený z profesionálních hráčů sbíral zlaté medaile jako nic, takže když se proti němu ve finále octlo družstvo pořadatelské země her - USA - které bylo složeno téměř výhradně z mladičkých amatérů, asi nikdo nečekal, že to dopadne, jak to dopadlo.

Nadšení mladíčci pod vedením zkušeného kouče Herba Brookse hráli tak jako ještě nikdy. Předvedli prvotřídní hokej a sovětské šampiony nakonec porazili 4:3. O události, která se zapsala do dějin hokeje a sportu vůbec, byl v roce 2004 natočen snímek Hokejový zázrak. Rádi bychom vám o něm napsali víc, ale bohužel-bohudík, film z produkce Walt Disney Pictures se řadí k těm počinům, které se realitě zpronevěřují jen minimálně, a tak toho nechceme mnoho prozradit.

Zajímavostí a zvratů je jinak ale v příběhu opravdu mnoho. Roli trenéra skvěle ztvárnil Kurt Russel a hráče levého křídla Buzze Schneidera hrál jeho vlastní syn Billy. Všichni obsazení herci sami hokej hrávali - a tak dále, a tak dále. Že se lidi z castingu trefili i do podob reálných předloh filmových postav, o tom se můžete přesvědčit ve srovnávací galerii tady:

A tady je 10 zajímavostí o Sebevražedném oddílu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články