fb pixel Skandál Cambridge Analytica: Elon Musk zrušil facebookové profily SpaceX i Tesly – G.cz
Vyhledávání

Skandál Cambridge Analytica: Elon Musk zrušil facebookové profily SpaceX i Tesly

Jim Carrey, majitel gumového obličeje, ztvárnil desítky komediálních rolí. On je skutečně zárukou, že se u filmu zasmějete. Žilo by se nám bez Facebooku líp? Asi ano. Přesto ho nikdo z nás nedokáže tak úplně zapudit. + DALŠÍ 1 FOTKA

Elon Musk smazal facebookové profily svých společností SpaceX a Tesla. Učinil tak poté, co ho vyhecoval jeden z uživatelů Twitteru. Obě stránky měly dohromady přes 5 milionů sledujících, Musk přesto na Twitter napsal, že netušil o jejich existenci. Je tak další osobností, která se přidává k hnutí #deletefacebook, které se rozjelo spolu se skandálem Cambridge Analytica.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.3.2018, 19:05

Sbohem, a díky za všechny lajky

Milionář a vynálezce Elon Musk zrušil facebookové profily svých společností Tesla a SapceX. Každá ze stránek měla kolem 2,6 milionu sledujících, a to přesto, že Musk dle svých vlastních slov o existenci profilů neměl ponětí. Napsal to na Twitteru v reakci na jiného uživatele, který ho k odstranění facebooků firem vyzval.

Sociální síť Facebook totiž momentálně čelí největšímu skandálu za celou svou existenci. Vyšlo najevo, že londýnská konzultační firma Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o asi 50 milionech jejích uživatelů a tím ovlivnila výsledek amerických prezidentských voleb, rspt. pomohla do Bílého domu Donaldu Trumpovi. Po takovém provaru veřejnost pochopitelně zuří a přidávají se k ní i známé osobnosti.

#deletefacebook

V reakci na skandál vzniklo hnutí/kampaň označovaná hashtagem #deletefacebook. Její účel je evidentní, kromě "běžných" uživatelů sociální sítě se k ní přidávají i celebrity. Herec Jim Carrey například svou oficiální facebookovou stránku odstranil již v únoru s odůvodněním, že věří, že společnost Marka Zuckerberga profitovala v ruského ovlivňování amerických voleb. Po startu kauzy Cambridge Analytica zveřejnil Carrey na svém Twitteru Zuckerbergovu karikaturu se satirickým citátem "Oni mi věří, troubové!"

Jak jste na tom s Facebookem vy?

Než si to rozmyslíte, podívejte se na 8 typů lidí, které máme každý na Facebooku mezi přáteli a které tam z nějakého důvodu trpíme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články