fb pixel Sirius, Sid Vicious i znetvořený mstitel z Hannibala: 10 zásadních filmových tváří Garyho Oldmana – G.cz
Vyhledávání

Sirius, Sid Vicious i znetvořený mstitel z Hannibala: 10 zásadních filmových tváří Garyho Oldmana

+ DALŠÍCH 15 FOTEK + DALŠÍCH 16 FOTEK

Ať už jako král upírů Drákula, zjizvený a po pomstě prahnoucí Mason Verger, všemi fanoušky Harryho Pottera milovaný Sirius Black nebo pankáč Sid Vicious, herec Gary Oldman nás za 65 let svého života dokázal dostat do kolen desítkami rolí, ve kterých se změnil k nepoznání. U příležitosti jeho narozenin jsme vybrali sadu těch vůbec nejdůležitějších (čti našich nejoblíbenějších)...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 21.3.2023, 17:21

Božský Gary

Pokud jste dočetli až sem, už vás možná napadlo, že Garyho Oldmana máme fakt rádi. Ale ruku na srdce, proč bychom neměli? Vynikající herec, který dokázal ikonicky ztvárnit zbožňovaného Siriuse Blacka stejně jako zlotřilého Zorga v Pátém elementu, krvelačného Drákulu nebo zkorumpovaného agenta Stansfielda, slaví 21. března pětašedesáté narozeniny.

Ano, kulaté jubileum už má tedy za sebou, ale i tak nám to nedalo nepřipomenout si všechny ty zločince a pomstychtivé milionáře, které za svou dlouhou kariéru převedl na stříbrné plátno.

Vybrali jsem celkem 10 Oldmanových jedinečných proměn. V některých je téměř k nepoznání, jiné nejsou tak drastické, ale to nic nemění na skutečnosti, že sledovat je je divácký zážitek.

A tady se podívejte na úplně nový a krásný trailer ke třetí sérii Stranger Things.

Podobné články

Doporučujeme

Další články