fb pixel Sir Elton na poslední tour: Dnes se rozloučí s českými fanoušky. Nalaďte se jeho 5 největšími hity – G.cz
Vyhledávání

Sir Elton na poslední tour: Dnes se rozloučí s českými fanoušky. Nalaďte se jeho 5 největšími hity

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Britský zpěvák Elton John strávil na koncertních pódiích už více než 50 let, během kterých se významně zapsal do kulturní mapy. Minulý rok oznámil, že se vydá na své poslední turné nazvané Farewell Yellow Brick Road. Loučení to je vskutku velkolepé, neboť se skládá z více než 300 koncertů na pěti kontinentech. Světové hudební legendy se dočkají i fanoušci u nás.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 7.5.2019, 09:17

Termín koncertu Sira Eltona Johna

"Je čas ukončit jednu cestu, abych mohl plně přijmout další důležitou kapitolu svého života," oznámil zpěvák a klavírista Elton John. Než se však jedna cesta završí, musí ještě odehrát velké množství koncertů. Své poslední turné odstartoval 8. září 2018 v USA a nyní se Farewell Yellow Brick Road stěhuje do Evropy, kde bude Elton John koncertovat celý květen a červen. Na sklonku roku 2019 se vydá do Asii a Austrálie... Zpěváka čeká vskutku pořádná šňůra koncertů.

Pozornost jeho tuzemských fanoušků je upřena k 7. květnu 2019, kdy zavítá Elton John po třech letech opět do České republiky. Český rozlučkový koncert v rámci turné Farewell Yellow Brick Road proběhne v pražské O2 areně. Ce se lístků týče, zaprášilo se po nich a síť Ticketportal hlásila vyprodáno dlouho před akcí.

Chystá se také životopisný snímek Rocketman

Pokud nepatříte mezi šťastné majitele lístků a na jeho pražský koncert se nedostanete, pak na tuto ránu můžeme nabídnout malou náplast v podobě filmu Rocketman, který má premiéru rovněž v květnu 2019. Ano, květen bude u nás měsícem Eltona Johna! Zmíněný snímek byl pojmenován po jedné z písní této hudební legendy a přináší jeho životní příběh. Příběh se vine od jeho hudebních začátků až po samotný vrchol. Oproti koncertu je to však opravdu jen malá náplast.

"Živé koncerty mě nabíjejí – jsem nadšený a zároveň cítím velkou pokoru, že mohu pořád hrát a zpívat publiku po celém světě," prozradil držitel ceny Grammy, čtyř Zlatých glóbů i Oscara Elton John. Do svého posledního turné slíbil vložit vášeň a tvořivost, kterými po desetiletí bavil své fanoušky. "Na turné se velmi těším a ukončím jím tak kapitolu svého koncertování. Potřebuji věnovat více času výchově svých dětí," prozradil Elton John, proč končí.

Tady se nalaďte pěti velkými hity Sira Eltona Johna:

1. Sacrifice

2. Rocket Man

3. Nikita

4. Candle in the Wind

5. Can You Feel the Love Tonight

A koncertovat u nás budou i slavní američtí Tool.

Podobné články

Doporučujeme

Další články