fb pixel Šílený řezník z Kingsbury Run si liboval v kvadraturách: Pocházel sériový vrah ze Slovenska? – G.cz
Vyhledávání

Šílený řezník z Kingsbury Run si liboval v kvadraturách: Pocházel sériový vrah ze Slovenska?

Zdroj: FBI / CPD - http://www.clevelandpolicemuseum.org/torso4.htm - Cleveland Police Museum., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10684621

Když bylo v Clevelandu v koši a několika pytlích nalezeno rozčtvrcené tělo Florence Polillo, tamější obyvatelé si byli vědomi toho, že dvaačtyřicetiletá žena byla již třetí obětí za posledních 18 měsíců, která byla nalezena v ohavně precizním kvadraturním stavu. V Clevelandu to vyvolalo paniku a neznámému vrahovi se začalo přezdívat "Šílený řezník".

Jan Fiedler
Jan Fiedler 23.3.2024, 08:00

Oběti

V červnu roku 1936 byla objevena další hlava jedné z obětí a později i bezhlavé tělo, přičemž policie nebyla schopna oběť identifikovat. Dokonce i když byla na výstavě Great LakesExposition vystavena replika obličeje oběti, zůstala oběť záhadou, zatímco Šílený řezník vraždil dál.

V létě 1938 již počet mrtvých dosáhl dvouciferného čísla. Clevelandská policie se i nadále zoufale snažila najít sériového vraha s přezdívkou Šílený řezník.

Řezník ze Slovenska

Jednoho podezřelého, skutečného řezníka jménem Frank Dolezal, jenž pocházel ze Slovenska, vyslýchala policie 40 hodin v kuse, dokud se nepřiznal k vraždě Florence Polillo. Následně však svou výpověď mnohokrát změnil a spáchal ve své cele sebevraždu.

Ve skutečnosti však jen málokteré úřady věřily, že byl Frank Dolezal skutečným vrahem. Později byl posmrtně zproštěn obvinění. Předpokládá se, že skutečný podezřelý byl poměrně prominentní osobou a byl politicky propojený s vyššími politicky činnými osobami.

Kingsbury Run

I z toho důvodu policejní oddělení údajně proti Dolezalovi vykonstruovalo. Všechny oficiální policejní záznamy o této záležitosti byly zničeny. Vraždy se vyznačovaly rozčtvrcením celkem třinácti obětí a likvidací jejich ostatků v chudinské čtvrti Kingsbury Run. Čtvrť známá také jako „Hobo Jungle“ se vyznačovala svými bary, hernami a nevěstinci.

Navzdory intenzivnímu vyšetřování vrah nebyl nikdy s jistotou dopaden. Pravdou však je, že útoky Šíleného řezníka v Clevelandu po Dolezalově podivné smrti ve vězení ustaly.

Zdroj: History, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články