1) Pence říká své ženě matko
Manželství viceprezidenta Mika Pence a jeho ženy Karen je v mnoha ohledech příkladné. Penceovi jsou manželé přes 30 let, mají spolu tři děti a na veřejnosti vypadají jako spokojený pár. Idylu nicméně rozvrátí to, když Pence svou manželku osloví, jelikož jí neříká jménem, ani například miláčku, nýbrž „matko“. Ať už mluví ke své ženě nebo o ní hovoří před ostatními, je to vždy „Mother“. Karen Penceová přitom svému muži říká normálně Mikeu. Přiznejme si, že Pence možná pronásleduje nějaké trauma z dětství a nemá tak úplně vyřešený Oidipovský komplex.
2) Pence nesnáší disneyovku Mulan
Každý máme filmy, které milujeme a mohli bychom na ně koukat každý den, stejně jako naopak filmy, které nemůžeme vystát. Je pochopitelné, že dospělého muže příliš neuchvátí animovaná pohádka. Co ale pochopitelné není, je, když se americký viceprezident o animáku z dílny Walta Disneyho vyjadřuje s pozoruhodnou a zanícenou nenávistí. Filmem, který Mike Pence nesnáší, je příběh čínské princezny válečnice Mulan. Film je podle něj nehoráznou urážkou armády a ukazuje zkreslený obraz toho, jak může i navenek křehká dívka svou odvahou předčít zkušené válečníky. Otázka žen v armádě je vůbec pro Pence palčivým tématem a již několikrát se nechal slyšet, že ženy do armády nepatří a měly by být raději doma a starat se o rodinu. Film Mulan je pak podlě něj liberálně levicovou propagandou. Vítejte ve 21. století.
3) Pence se neštítí toho nejidiotštějšího rasismu
Než se Pence stal viceprezidentem, byl nejprve kongresmanem a následně guvernérem svého rodného státu Indiana. Jeho politická kariéra začala v roce 1990, kdy kandidoval do poslanecké sněmovny proti stávajícímu demokratickému kongresmanovi Philipu Sharpovi. V předvolebním spotu ovlivněném napjatou atmosférou války v Perském zálivu se pak Pence uchýlil k rasismu toho nejhrubšího zrna, když ve stupidním kostýmu Araba s přehrávaným blízkovýchodním přízvukem děkoval Sharpovi za to, že od jeho země kupuje ropu a financuje tak terorismus. Kupodivu Penceovi tehdy volby neprohrálo idiotské video, ale to, že se ukázalo, že zpronevěřoval peníze na volební kampaň a platil z nich hypotéku, leasing na auto, nákupy, ale i golfové turnaje.
4) Pence si chtěl založit vlastní média
Donald Trump je pověstný svými útoky na média, z nichž část označuje za šiřitele tzv. fake news. Mike Pence zastává stejný názor a je si dobře vědom toho, že nejlépe o člověku píší média, která vlastní. Pence přiznává, že na svých profilech na sociálních sítích maže komentáře podporující práva homosexuálů a blokuje jejich autory. Zároveň přiznává i to, že jako guvernér Indiany prosazoval vytvoření státní zpravodajské stanice, v jejímž čele by byl on sám jako guvernér, který by mohl rozhodovat o tom, o čem bude zpravodajská stanice vysílat a jakým způsobem bude o tématech pojednávat. Naštěstí i jeho spolustraníci z Republikánské strany uznali, že podobné šílenosti nevymýšlí ani ruský prezident Vladimír Putin proslulý cenzurou médií, a tak na realizaci Penceova mediálního plánu nedošlo.
5) Pence je natolik konzervativní, že ho nesnášejí ani v republikánské Indianě
Mike Pence se u svých spolustraníků z Republikánské strany netěší přílišné popularitě. K tomu, že byl velmi těsně zvolen guvernérem Indiany, přispělo jen to, že se jedná o tradičně republikánský stát. I na jeho obyvatele jsou ale Penceovy ultrakonzervativní názory místy hraničící s katolickým fanatismem natolik zpátečnické, že mnozí členové strany přiznali, že ve volbách raději volili kandidáta Demokratů. Než přijal nominaci na viceprezidenta, byly jeho šance na znovuzvolení rekordně nízké. U obyvatel Indiany byl Pence natolik ‚populární‘, že když měl jako dosluhující guvernér proslov na promočním ceremoniálu prestižní katolické konzervativní univerzity Notre Dame, přítomní studenti se i se svými rodinami raději zvedli a odešli.