fb pixel Sčítání lidu: Síla se probouzí - Jediové přetížili systém
Vyhledávání

Síla se probouzí: Jediové přetížili systém sčítání lidu

Zdroj: Steam a G.cz

O půlnoci mezi pátkem a sobotou se spustilo digitální sčítání lidu. A… Hm… Takhle. Pokud si pamatujete, jak to dopadlo s registračním systémem k očkování, tak už musíte vědět, jak to dopadlo s digitálním formulářem pro sčítání lidu.

Jan Studnička
Jan Studnička 27.3.2021, 11:01

Něco si přej

Vlastně si ani nemusíte pamatovat, jak to bylo s očkováním. Prostě si jenom vzpomeňte, jak v Česku funguje kdykoli cokoli. Dopadlo to úplně stejně jako se vším. Otevřeli si systém na sčítání lidu, ale chodili jim tam lidi, říká internet. A to je v podstatě přesné.

Systém se aktivoval o půlnoci a během několika hodin naprosto zkolaboval. Pravděpodobně ho přetížily ty bambiliony lidí, které se Z PÁTKA NA SOBOTU nahrnuly na stránku. Víte co, protože Češi jsou známí dvěma věcma. Zaprvé, v noci z pátka na sobotu nejraději vyplňují formuláře. A zadruhé, když nám na vyplnění něčeho dáte dva týdny, tak to uděláme při první možné příležitosti a rozhodně nebudeme čekat na poslední chvíli.

Teď vážně. Kolik lidí tam mohlo včera vlézt, že to přetížilo systém? Sedm tisíc? Sedm set? Sedm? Rád bych všem čtenářům připomněl, že Česko je země, která provozuje dva nejnavštěvovanější pornoservery na světě. XNXX a XVideos. Není to tak, že bychom tady neuměli s internetem. To jenom stát je na úrovni pětašedesátileté babičky, jež spamuje vnukovi tajmlajnu jednou a tou samou fotografií pořád dokola.

V osm ráno vypnul Český statistický úřad server úplně a omluvil se za nepříjemnosti. Vzdych.

Síla se probouzí

Superzábavný je ještě navíc fakt, že kdo nevyplní formulář sčítání lidu, ten dostane flastr ve výši až deseti tisíc korun. Vlastně by se nikdo nedivil, kdyby to teď nechali vypnuté až do posledního dne a pak vám všem rozeslali složenky na deset hadrů, protože jste na to přece měli celých sedm hodin.

Oficiálně totiž teď máme dva týdny na vyplnění digi formuláře. Pokud se nám nepodaří to, bude ještě jedno papírové kolo. Oproti minulému sčítání ubyla řada dat, která musíme vyplnit. A pochopitelně se zvedla lehká nevole z toho, že si můžete volit pouze mezi dvěma pohlavími. Na druhou stranu třeba údaje o národnosti a náboženství nejsou povinné. A tudíž si do nich můžete napsat, co chcete.

Statistický úřad sice varuje, že „humorné odpovědi“ zkreslují výsledek sčítání, ale já říkám: Nasrat!“ Neumí dát dohromady funkční systém, nechtějí dát transgender lidem volbu, hrozí pokutama… a to se bavíme jenom o Českém statistickém úřadě. Pak je tady ještě samotný stát, který za uplynulý rok nechal zemřít pětadvacet tisíc lidí. Pište do náboženství Jedie, pište do národnosti hovadiny z Ricka a Mortyho. Když vláda nebere vážně občany, není důvod, proč bychom měli brát vážně my ji.

Podobné články

Doporučujeme

Další články