fb pixel ShowPark je důkaz, že ženy jsou lákavější než dinosauři, auta, skály a baráky – G.cz
Vyhledávání

ShowPark je důkaz, že ženy jsou lákavější než dinosauři, auta, skály a baráky

Výkonné umělkyně, ShowPark DaVinci

Existují perly mezi turistickými lákadly v Česku, které se v oficiálních statistikách neobjevují. Ale copak musí být návštěvnická atrakce jen něco zasloužilého a vážného?

Petr Bílek
Petr Bílek 25.1.2016, 11:26

Především muži rádi navštěvují atrakce (v hantýrce krajských úředníků se jim říká „atraktivity“), které lákají návštěvníky z tuzemska i zahraničí, v hojných počtech. Přesto se v žádných žebříčcích návštěvnosti neobjevují. Typickým příkladem je pražský ShowPark. Je navštěvovanější než celá řada míst, která v žebříčcích turistických destinací figurují. A každé takové místo získává peníze nejen pro sebe, ale formou odváděných daní i pro ostatní. Proto je potřeba takováto místa propagovat nejen formou tzv. šuškandy, ale i veřejně. Nechápeme, proč třeba Czech Tourism takovou atrakci, jako je ShowPark, neprezentuje na veletrzích třeba v Číně nebo Dubaji. Věčná škoda!

ShowPark Praha

166 000 návštěvníků ročně

Dva podniky, ve kterých je mužům příjemně, neboť zde mohou příjemně posedět a dívat se na krásné ženy, které vám předvedou velmi utěšenou show. Který si vybrat? ShowPark DaVinci (Na Bojišti 28, Praha 1, u metra I. P. Pavlova) nabízí pohodovou, klidnější klubovou náladu s atmosférou 30. a 40. let v New Yorku, Showpark Market (Holešovická tržnice – hala 18, Bubenské nábřeží 306/13) je rušnější (už i tím, že žen tu spatříte opravdu haldy). Více info o této turistické atrakci najdete zde.

Výkonné umělkyně, ShowPark DaVinci

ShowPark je navštěvovanější než tato místa:

Dinopark Liberec

148 000 návštěvníků ročně

Librecký DinoPark je pod střechou, takže poskytne útočiště před venkovním nečasem, a navíc je umístěný v nákupní galerii Plaza, takže si cestou od stegosaurů můžete nakoupit rohlíky, košili či třeba parfém. Nevýhodou je, že exponáty jsou dost statické.

Dinopark Ostrava

135 000 návštěvníků ročně

Opět statické exponáty, a ještě venku, takže v zimě je zavřeno.

Realita post-industriálního kraje

Zámek Konopiště

132 000 návštěvníků ročně

Lahůdka pro ty, které vzrušují vycpaná zvířata, s příjemným parkem. Radost může kalit jen vzpomínka na to, že stát se tu chlubí majetkem, který ukradl sirotkům po Františku Ferdinandu d'Este. Podobně parazituje na vyhnaných Hohenbercích (nikoliv Habsburcích) i místní pivovar vyrábějící pivo Ferdinand. Když už na Konopišti budete, vydejte se i na blízký kostelík a bývalé hradiště Chvojen. Je tam větší klid a uvnitř na stropě zajímavé staré astronomické malby.

Zoo Ústí nad Labem

123 000 návštěvníků ročně

Ve sbírce nejhnusnějšího krajského města (dle prezidenta Zemana) můžete spatřit až 1300 zvířat (pokud nebudou zrovna zalezlá), například orangutana bornejského, levharta mandžuského, parosničku rajskou, nosorožce tuponosého, jelena bělohubého či osla somálského. I tapíra tu mají. Zkuste i atrakci nazvanou „kontaktní zoo“, kterou má ve velké oblibě náš bývalý kolega a nyní umělec Jan Poope.

Škoda Auto muzeum Mladá Boleslav

112 000 návštěvníků ročně

Muzeum naší automobilové Simply Clever značky.

Pravčická brána

108 000 návštěvníků ročně

Největší přirozená skalní brána v Evropě, tedy vertikální díra se skalním trámem nahoře.

Arcibiskupský palác a zahrady v Kroměříži

107 000 návštěvníků ročně

Zámek a nádherná zahrada z dob, kdy ještě v Česku lidi měli vkus. Ale jen od dubna do října.

Zámek Telč

91 000 návštěvníků ročně

Renesanční zámek, kde se natáčela celá řada filmů, kterých je plná televize zejména kolem Vánoc (tzv. „pohádky“), mimo jiné i Pyšná princezna. Pokud chcete mít větší klid od turistů, zejména v sezoně, jeďte do nedalekých Slavonic.

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech

90 000 návštěvníků ročně

Třídílné muzeum sestávající z výstavy o dějinách Klatovska, barokní lékárny U Bílého jednorožce a venkovského skanzenu Chanovice (neplést s Chánovem). Mimoto mají v Klatovech v jednom sklepě spoustu mumií, ty taky stojí za to.

Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě

86 000 návštěvníků ročně

Jediný fungující mužský cisterciácký klášter v Česku. V čele kláštera stojí převor Justin Berka. V létě pod klášterem začínají svou plavbu davy opilých vodáků.

Koněpruské jeskyně

77 000 návštěvníků ročně

Fajn jeskyně, protože se kvůli krápníkům člověk nemusí vláčet až někam za Brno. Kolem výborné vápencové lomy na chození. V suti lze tu ta tam najít i trilobita. Nesmíte pochopitelně sbírat na místě, kde je to oficiálně povoleno, protože tam už to je dost probrané. Po jeskyni navštivte výtečnou hamburgerovou restauraci Blackdogs v Berouně.

Trosky

89 000 návštěvníků ročně

Zřícenina hradu mezi dvěma čedičovými homolemi s výraznými věžemi po stranách. Nižší, zavalitější je Baba, štíhlejší a vyšší je Panna (nazvána tak pro svou nepřístupnost). Jak vznikl bizarní dvojvrchol, je zcela jasně vidět zde.

Koho ShowPark v návštěvnosti pomalu dohání?

Punkevní jeskyně a Macocha

193 000 návštěvníků ročně

Díra do země a pak pod zemí spleť dalších děr. A u toho parkoviště, kasa, kde musíte zaplatit vstupné a zájezdy řvoucích harantů ze škol z Brna, Blanska, Olomouce, a kdoví, jestli ne až z Pardubic. V roce 2010 do propasti skočili s padákem náš dobrý známý Robin Kaleta s kolegou Martinem Trdlou, což bylo hodně cool. Podívat se na to můžete zde.

Království železnic, Praha

221 000 návštěvníků

Ráj železničních hračičkářů dotažený do pozoruhodně minuciozních detailů. O vláčky samotné ale v zásadě nejde - to, co nás na železniční dopravě a i jejím modelu fascinuje, je idea dynamického řádu, jako dříve lidi fascinoval řád pohybu nebeských těles, dokud ještě byla v noci tma a něco bylo nahoře vidět.

A TADY se podívejte na 10 příznaků, že jste závislí na cestování.

Podobné články

Doporučujeme

Další články