fb pixel 10 příznaků, že jste závislí na cestování – G.cz
Vyhledávání

10 příznaků, že jste závislí na cestování

Jak se utvrdit v tom, že nejste typičtí čeští chalupáři, ale lidé, kteří chtějí vidět celý svět a cestování podřizují úplně vše? Zkuste naše desatero!

Tomáš Marný
Tomáš Marný 24.1.2016, 14:34

1. Vždy víte, kde máte cestovní pas

kurim.cz

Hledáte svůj pas a proklínáte se, kam jste ho zase dali, nebo přesně víte, že je vždy na jednom a tom samém místě připraven na cestu? Pokud jdete na jistotu, gratulujeme!

2. Z balení zavazadel jste udělali vědu

sinovia.cz

Zabalit si na týden k moři, nebo na třínedělní roadtrip po Vietnamu v rekordně krátkém čase pro vás není problém? V tom případě jste korunovaní cestovatelé, protože zabalit si jen to, co na cestách potřebujete, abyste netahali mrtvou váhu, to nedokáže jen tak někdo!

3. Od Ježíška si přejete letenky

condor.cz

Nebo alespoň něco, co se vám bude na cestách hodit. Mapy, průvodce, nože, stany a další vychytávky, které vám v obýváku k ničemu nebudou.

4. Vaše knihovna je plná průvodců

walkingontravels.com

Vaše diagnóza je zcela jasná…

5. Všechny vaše příběhy začínají slovy „Když jsem byl/a v…”

Ano, cestování je o tom, přivážet si zážitky z celého světa a pak se o ně podělit se všemi svými přáteli i rodinou. Sice to může trochu vypadat, že machrujete, ale vy víte, že to tak není.

6. Brouzdáte portály s akčními letenkami i několikrát denně

cestujlevne.com

Jste jako rybář čekající na svůj životní úlovek. A pak na další. A další! Nikdy nemáte dost a pořád chcete někam odletět…

7. Máte speciální finanční rezervu na cesty

Může to být prasátko, naditá obálka schovaná v knihovně nebo speciální bankovní účet. Prostě si sušíte na cesty tak, abyste měli peníze vždy, když je potřebujete.

8. Nic vás nebere tolik, jako cestování

nationalgeographic.com

Sjíždíte na Youtube všechny cestopisy od National Geographic, a kvůli tomu, že vám to zrovna někam letí, byste klidně oželeli i svatbu svého nejlepšího kamaráda.

9. Přátelé se vás automaticky ptají, kam se chystáte

commons.wikipedia.org

Sice si z vás trochu dělají legraci, ale to vám nevadí, protože je odpovědí vždy uspokojíte. Vždy totiž máte nějakou cestu v plánu, což oni nemohou nikdy pochopit.

10. V archivu máte pouze fotky z cest

flickr.com

Marně vzpomínáte na to, kdy jste si něco vyfotili ve vaší rodné vísce, přitom disk svého počítače máte plný vlastních fotografií z celého světa. A přijde vám to naprosto v pořádku.

Tak šťastnou příští cestu!

A znáte tyhle vychytávky při cestě letadlem?

Podobné články

Doporučujeme

Další články