fb pixel She-Hulk útočí: Zelená právnička je kombinací Deadpoola a Ally McBealové – G.cz
Vyhledávání

She-Hulk útočí: Zelená právnička je kombinací Deadpoola a Ally McBealové

Zdroj: Disney+

Na streamovací službě Disney+ se ve čtvrtek objevil nový marvelovský seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička, který popisuje příběh Jennifer Walters, která se zaobírá právními případy, jenž jsou spojené se superhrdiny a jejich odpovědností vůči společnosti. Kde se vůbec vzala She-Hulk?

Martin Miko
Martin Miko 19.8.2022, 18:55

She-Hulk na Disney+

She-Hulk je tu! Pokud si myslíte, že se jedná o ženský ekvivalent k Hulkovi, který vznikl v hlavách disneyovských scénáristů na základě současné emancipační vlny, tak se mýlíte. She-Hulk se totiž poprvé objevila v komiksech už v 80. letech minulého století. Vzhledem k tomu, že si tvůrci Marvelu celkem potrpí na komiksových základech, tak vám asi můžeme prozradit lehký spoiler z prvního dílu. Jennifer Walters neboli She-Hulk je sestřenicí Bruce Bannera (Hulka) a kvůli nešťastné náhodě, při které se jim smísí krev se z nadějné právničky stane ženský ekvivalent zeleného superhrdiny. Víc už vám ale neřekneme, protože je to stejně v komiksu jinak než v seriálu. Nicméně venku je prozatím jen jeden díl ze slibovaných devíti, takže se prozatím můžeme nechat překvapit.

První dojmy She-Hulk však působí velmi odlehčeně oproti klasickým „marvelovkám“, takže nečekejte akci od začátku do konce. Seriál spíš působí jako kombinace Ally McBealové a Deadpoola. Není se čemu divit, když je hlavní hrdinkou vtipná právnička, která na diváky promlouvá díky boření čtvrté stěny. Poprvé se o tvorbě seriálu She-Hulk hovořilo už na konci 80. let, když o snímek měla zájem televizní stanice ABC, nicméně v roce 1991 byl projekt za mrtvý a nikdy k jeho tvorbě nedošlo. Druhý pokus o zrod seriálu proběhl v polovině „devadesátek“, jenže po prvních kostýmních zkouškách s Brigitte Nielsen šel projekt znovu do kytek.

A kde se vůbec She-Hulk vzala? Jak už bylo řečeno, tak v 80. letech s ní poprvé přišel Stan Lee v komiksu pod názvem The Savage She-Hulk. Tvůrci komiksu už kdysi upozorňovali na to, že se nejedná o žádnou kopii Hulka, jelikož na rozdíl od něj se umí od začátku plně ovládat. Podle komiksů se jedná o inteligentní a sebejistou ženu, která se od dětství prohrabávala hromadou knih o právu, čímž započala svou budoucí kariéru velké advokátky. Její otec byl shodou okolností policistou, takže k zákonům do doopravdy neměla moc daleko.

V komiksech se navíc She-Hulk krátkodobě stane součástí hned několika superhrdinských týmů, a to včetně Avengers nebo Fantastic Four, což by mohlo čistě hypoteticky znamenat, že se zelená hrdinka v budoucnu objeví i v nedávno odtajněných filmech Marvelu.

Pokud vás ale zajímá, jak to bude s She-Hulk v příští týdnech vypadat, určitě doporučujeme mrknout se na to na Disney+.

Podobné články

Doporučujeme

Další články