fb pixel Shakespeare je bílej a mrtvej, ale vyznal se: 16 důvodů, proč milujeme Deset důvodů, proč tě nenávidím – G.cz
Vyhledávání

Shakespeare je bílej a mrtvej, ale vyznal se: 16 důvodů, proč milujeme Deset důvodů, proč tě nenávidím

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Devadesátkové teenage komedie nebyly nic moc, na sklonku této podivné doby lidské historie ale vznikla světlá výjimka, která nám přirostla k srdci a nepustila se za celých 24 let, co uběhlo od její premiéry. Deset důvodů, proč tě nenávidím dalo světu Heatha Ledgera a spoustu vynikajících hlášek, z nichž některé se dají skvěle převést do běžné komunikace. Vyzkoušeli jsme za vás.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 31.3.2023, 12:17

Moderní Shakespeare

Jak padne ve filmu z úst učitele černého profesora literatury; Shakespeare je bílej a mrtvej, ale vyznal se. Berem ho na milost! To si zřejmě řekly scenáristky Karen McCullah a Kirsten Smith, když vymýšlely, jak obohatit žánr pubertálních romantických komedií. Nakonec se rozhodly vzít Zkrocení zlé ženy, aktualizovat ho a zasadit do moderní střední školy. Odvážné, leč, jak se ukázalo, velmi účinné!

Je to celkem jednoduché. Sestry Stratfordovy jsou jako voda a oheň. Krásnou a křehce půvabnou Biancu (Larisa Oleynik) zbožňují všichni kluci ze školy. Ta ale může začít randit teprve tehdy, až začne i Kat (Julia Stiles). Jenže...

Jenže když se Cameron (Joseph-Gordon Lewitt), jeden z Biančiných nápadníků, chce ke své vyvolené dostat tak, že se její sestře pokusí sehnat kluka, odpovědí od možných kandidátů je mu jen smích, vyděšený křik a věta „Zas tak zfetovanej nejsem“. Kat je totiž zlá dračice, která se s nikým nebaví a většina spolužáků ji má za „odpornou mrchu“. Cameron a jeho přítel Michael (David Krumholtz) tak sáhnou po krajní, ale jediné zbývající možnosti; pokusí se to spunktovat tak, aby se o Kat začal ucházet Patrick (Heath Ledger), podivný týpek, o kterém se po škole říká, že snědl živou kachnu. I se zobákem!

Jak jste si asi všimli, my máme tenhle film fakt rádi. Pokud jste ho neviděli, v galerii níže najdete 16 pádných argumentů, proč to co nejdříve napravit...

A tady 15 hlášek z geniálního Muže z Acapulca.

Podobné články

Doporučujeme

Další články