fb pixel Seznamování přes mobilní aplikace jsou na vzestupu, Tinder po česku si říká Pinkilin – G.cz
Vyhledávání

Seznamování přes mobilní aplikace jsou na vzestupu, Tinder po česku si říká Pinkilin

Doby namlouvání si partnera skrz rodiče či prosení o číslo na pevnou linku na vesnické diskotéce jsou ty tam. Poslední trendy v seznamování nahrávají mobilním aplikacím a lidé si zvykli na prvotní kontakt skrz fotografii, která je pro ně stěžejním faktorem při seznamování v dnešní rychlé době. Samotný průběh vztahu pak probíhá ve stejném duchu jako v dobách předinternetových.

Martin Miko
Martin Miko 7.11.2017, 11:53

Prvotní seznámení zařídí mobilní aplikace, pak se musíte snažit vy

Seznamovací aplikace v chytrých mobilních telefonech dodaly patřičnou dávku odvahy nesmělým „baličům“ a zájemcům o vážný či méně vážný vztah. Navíc otevřely nové možnosti v seznamování, o čemž hovoří i socioložka a psychoterapeutistka Markéta Šedinová, která se věnuje novým způsobům seznamování skrz technologie. Zároveň pracuje jako psychoterapeutistka a poskytuje poradenství při seznamování a jako průvodce seznamovacími aplikacemi.

„Poslední trendy v seznamování ukazují, že lidé se čím dál častěji seznamují skrz mobilní aplikace. Tomuto trendu se navíc věnují čím dál mladší lidé, kteří tyto aplikace berou jako hru,“ naznačuje Markéta Šedinová, která v rámci vědeckého výzkumu spolupracuje se seznamovací aplikací Pinkilin. Aplikace Pinkilin jí poskytuje data, která posléze zpracovává a vyhodnocuje. „Lidé se nejčastěji seznamují v práci, ve škole nebo skrz známé. Internet funguje na podobném principu jako vámi známé sociální prostředí,“ dodává. Díky mobilním aplikacím však můžete své potenciální partnery filtrovat na základě věku, lokace a pohlaví.

Nutno podotknout, že seznamovací aplikace vás neprovedou celým vztahem, ale pouze vám moderním způsobem usnadňují počáteční seznámení, které je často spojováno s trapnými situacemi a ostychem. Po prvním kontaktu je už však jen na vás a pouze vy můžete ovlivnit další vývoj. Aplikace dvou mladých českých vývojářů, která nese název Pinkilin, je oproti Tinderu unikátní v tom, že všem uživatelům umožní navázat kontakt s vhodným protějškem v řádu několika minut. Aplikace disponuje jakýmsi sonarem, který zachytí uživatele Pinkilinu v nejbližším okolí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články