fb pixel Sex ve městě po 20 letech: Velký návrat kultu všech žen proběhne bez Samanthy – G.cz
Vyhledávání

Sex ve městě po 20 letech: Velký návrat kultu všech žen proběhne bez Samanthy

Zdroj: HBO

Seriál, který ovlivnil pravděpodobně nejvíce žen v historii televize, se po dvaceti letech vrací zpět. Tři ze čtyř hlavních protagonistek Sexu ve městě se znovu sejdou, aby natočily volné pokračování oblíbeného seriálu. Tentokrát však pod jiným názvem. Navazující série ponese jméno And Just Like That (Prostě jen tak). Oblíbená herečka Kim Cattrall, která ztvárnila Samanthu, se natáčení nezúčastní. A nikdo neví proč.

Martin Miko
Martin Miko 11.1.2021, 10:39

Sex ve městě vrací úder

Když se v roce 1998 na HBO objevil seriál vycházející z románu Dandace Bushnell, nikdo netušil, že se ze Sexu ve městě stane kult, který „odkojí“ nejednu generaci žen. Carrie, Miranda, Charlotte a Samantha dokázaly otevřeně při drinku hovořit o sexuálních tématech, která byla na konci 90. letech tabu. Dnes je hlavním protagonistkám, které budou natáčet volné pokračování seriálu, okolo 55 let. Kim Cattrall dokonce táhne na 65 let, což je možná důvod, proč natáčení odmítla. Nicméně oficiálně zatím důvody nikdo nevysvětlil.

Desetidílný seriál s názvem And Just Like That (Prostě jen tak) by se měl pro HBO Max začít natáčet na jaře letošního roku. V některých světových bulvárech hovoří o tom, že by Samanthu mohl nahradit někdo jiný. Představitelka Mirandy Cynthia se navíc nedávno nechala slyšet, že by nebylo špatné nahradit Samanthu někým jiným. Nevadilo by jí, kdyby mezeru u stolu zaplnila například žena jiné barvy pleti. Koncept plánovaného seriálu je nicméně prozatím neznámý, takže se nechte překvapit.

Podle agentury Reuters by se tedy před kamerou měly sejít dámy Sarah Jessica Parker (Carrie), Cynthia Nixon (Miranda) a Kristina Davis (Charlotte), aby společně navázaly na ženský kult, který poprvé spatřil světlo světa v roce 1998. Prostý děj spočívající v životních eskapádách nezadaných třicátnic zaujal celý svět, protože poctivě reagoval na trendy 90. let a nahlížel do zákulisí světa newyorské „smetánky“. Ta svůj život zaměřovala na drahou módu a luxusní večírky.

Sex ve městě vznikal mezi lety 1998 až 2004 a za svou otevřenost a odvahu rozebírat tehdejší aktuální témata si tvůrci vysloužili desítky cen. Konkrétně jde například o 7 cen Emmy nebo 8 Zlatých glóbů.

Internetoví diskutéři na znovuzrození seriálu reagují po svém. Zatímco jedna skupina se těší na nové zápletky, ta druhá si dělá legraci z věku hlavních hrdinek, takže v komentářích najdete mnoho posměšných reakcí. „A jak se to bude jmenovat? Sex v domově důchodců?“ vysmál se připravovanému seriálu pan Karel z Novinek.

Myslíte si, že Sex ve městě po více než 23 letech má reálnou šanci na úspěch? Je možné, že autoři seriálu počítají s tím, že fanoušci zestárli se seriálem a budou chtít řešit sexuální témata dnešních pětapadesátnic.

Podobné články

Doporučujeme

Další články