Sex se čtrnáctkou? Ve Španělsku ano, v Česku ne! Evropa stále není sjednocena – G.cz
Vyhledávání

Sex se čtrnáctkou? Ve Španělsku ano, v Česku ne! Evropa stále není sjednocena

Kde a kdy je možné beztrestně souložit s lidmi mladšími patnácti let?

Adam Brandejs
Adam Brandejs 5.7.2015, 17:10


Člověk, který má občanku, ví, že když se vyspí se čtrnáctkou, koleduje si o rok až osm let kriminálu. Na území České republiky se totiž na každého vztahuje zdejší trestní zákoník, který tuto kratochvíli zakazuje. Jestliže máte svolnou čtrnáctku, která by do toho šla, nezbývá než akt vykonat tam, kde se se čtrnáctiletými souložit může. V zásadě se totiž zákony na území státu vztahují na občany i na cizince. Sex se čtrnáctkou můžete provést beztrestně na dovolené v Bulharsku, Chorvatsku nebo Portugalsku, případně stačí zajet do Rakouska, Německa, Albánie, Estonska či Lotyšska.

Také v Itálii je možné souložit se čtrnáctiletými, a pokud vám není víc než šestnáct, tak dokonce se třináctiletými! Jestliže jste ovšem poručník, učitel nebo adoptivní rodič dívky, musíte si i v Itálii počkat, až jí bude šestnáct. Nejtolerantnější je ovšem… Španělsko! Tam můžete běžně už se třináctkami, a do roku 1995 dokonce stačilo, aby dívce bylo dvanáct! Je třeba ale dodat, že extra mladé dívky v řadě států chrání zákon například tím, že je nesmíte ke styku přimět podvodem, že musejí být pohlavně zralé a musejí si plně uvědomovat význam celé akce.

Pozor si ovšem musíte dát ve státech, kde je hranice pro legální soulož vyšší: šestnáct let v Rusku, Švýcarsku, Nizozemsku, Norsku, Litvě či Lucembursku, sedmnáct na Kypru a v Irsku, a dokonce osmnáct na Maltě! A neevropské destinace? Tunisko 20 let, Egypt 18 let, Libanon 18 let, Spojené státy 16 let, Brazílie 14 let, Togo 14 let, Nigérie 14 let, Japonsko 13 let…

V Saúdské Arábii věková hranice stanovena není, ale jakýkoli sex mimo manželství je tam trestný (a tresty jsou drastické!). Při souloži s osmnáctiletou Tunisankou, šestnáctiletou Irkou či patnáctiletou Holanďankou na území ČR však můžete být v klidu – stát zásadně nevydává své občany cizímu státu ke stíhání.

Což takhle ušetřit za letenku do Madridu a třináctiletou přítelkyni uspokojit na půdě španělského velvyslanectví, které se nachází v Badeniho ulici na Letné? Španělská ambasáda je tzv. exteritoriální místo, tedy území mimo výsostné působení České republiky. To ale neznamená, že tam české zákony neplatí! Jestliže nejste osoba s diplomatickou imunitou, může vás státní zástupce normálně stíhat za pohlavní zneužívání. Výjimka je jen v tom, že k vašemu zatčení a dalším procesním úkonům potřebují české úřady souhlas od Španělů.

Jestliže byste na to chtěl skočit se třináctkou na palubě českého letadla nad Španělskem nebo někde nad oceánem (který nepatří žádnému státu), máte zase problém. Na palubě letadel a lodí registrovaných v České republice totiž platí český trestní zákoník bez ohledu na to, kde se dopravní prostředek nachází. Naopak na palubě španělského letadla nad Plzní není radost se třináctkou právní problém.

Věc má ale háček. A tím je § 6 trestního zákoníku, kde se praví: „Podle zákona České republiky se posuzuje i trestnost činu, který v cizině spáchal občan České republiky…“ Jestliže tedy ve Španělsku uspokojíte třináctku nebo v Itálii čtrnáctku, místní úřady vás sice nechají být, ale můžete mít oplétačky doma. Při hodnocení protiprávnosti vašeho činu by měly české orgány přihlédnout k místním, v tomto případě ke španělským zvyklostem. A tak by vám to snad mohlo i projít. Pokud však nemáte na ministerstvu spravedlnosti známosti jako katarský princ, bude lepší o svém záseku pomlčet. I když kdo by se vydržel nepochlubit…

A TADY máte 12 úplně nevinných slov, po kterých začnete myslet na sex.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu