fb pixel Seriál Dark se vrací na Netflix se 3. řadou. Co nevíte o "Stranger Things poněmecku"? – G.cz
Vyhledávání

Seriál Dark se vrací na Netflix se 3. řadou. Co nevíte o "Stranger Things poněmecku"?

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Seriál Dark se vrací se třetí a poslední sérií na Netflix! První německý seriál z produkce streamingové služby má výtečnou atmosféru a není náhoda, že se mu zejména v době uvedení přezdívalo "Stranger Things poněmecku". Přesto se od možná o něco úspěšnějšího amerického kolegy v mnoha věcech liší a rozhodně právě pro ně stojí za vidění...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.6.2020, 16:51

Dark potřetí

Zapadlé městečko uprostřed temné krajiny, mnoho tajemství, zmizelé děti, osmdesátky a žánr sci-fi - tenhle popis sedí hned na dva úspěšné seriály z produkce Netflixu, které můžeme v posledních letech sledovat; na Stranger Things a na německý počin Dark, který se na streamingovou službu vrací 27. června se třetí a poslední sérií.

Winden je poklidné německé městečko, ve kterém se již dlouho nestalo nic, co by stálo za zmínku. Zmizení jednoho z místních dětí je tudíž obrovským šokem pro všechny místní. Obyvatelé zapadlého koutu země začnou zpochybňovat každého svého blízkého,od sousedů po partnery, a na povrch začínají vyplouvat roky ukrývaná tajemství. Vše se stává ještě zamotanějším, když si policista a sám otec tří dětí Ulrich (Oliver Masucci) všimne souvislostí mezi aktuálním případem a podobným zmizením, ke kterému ovšem došlo před 30 lety.

Taková je premisa první série netflixáckého počinu Dark, který se na streamingové službě poprvé objevil v roce 2017, tedy nedlouho po veleúspěšných amerických Stranger Things. Na první pohled mají ty dva pořady mnoho společného, při bližším zkoumání si ale divák všimne, že Dark mám mnohem temnější a hutnější atmosféru (k čemuž přispívá i němčina, nutno dodat). Stejně jako americký kolega se Dark odehrává v 80. letech, lépe řečeno jedna jeho část. Děj seriálu totiž přeskakuje mezi současností, rokem 1986 a rokem 1953.

Jako pojítko jednotlivých paralelních realit funguje řada chytře umístěných rekvizit a drobností. Tak například; divák si může často všimnnout čokoládové tyčinky Twix, která se v Německu mezi lety 1976 a 1991 prodávala pod názvem Raider. Jedna ze scén, které se odehrávají v roce 2019, odkazuje na 80. léta právě tím, že jedna z postav najde prázdný obal od sladkosti s nápisem Raider. Na další podobné zajímavosti se podívejte do následující galerie:

Nechceme o ději mnoho prozrazovat pro případ, že jste pořad ještě neviděli. Teď je vzhledem k premiéře třetí řady ideální příležitost jej celý zkouknout. Pokud máte rádi zmiňované Stranger Things, ale jsou na vás možná přeci jen až příliš "dětské", Dark je rozhodně ideální volba. Druhá série na tu první skvěle navazuje a posouvá dál nejen příběh, ale - dobře, řekneme to - motiv cestování časem, jehož pravidla mírně zamotává. Rozuzlení osudů hlavních hrdinů, ale právě i světa, kde čas funguje jinak, než jak to známe my, přijde právě v aktuální sérii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články