fb pixel Sedm vražd Aileen Wuornos: Zvrácená prostitutka si před smrtící injekcí přála jen kávu – G.cz
Vyhledávání

Sedm vražd Aileen Wuornos: Zvrácená prostitutka si před smrtící injekcí přála jen kávu

Zdroj: Profimedia

Aileen Wuornos opravdu nenáviděla muže, ale ti, kteří prošli jejím životem, jí ani moc důvodů k pozitivnějším emocím nedávali. Se sexuálním násilím se setkávala už od dětství, a když dospěla, oplácela jim to stejnou mincí. Až nakonec stanula před soudem kvůli obvinění ze sedmi vražd.

Martin Miko
Martin Miko 3.6.2024, 11:03

Sedm vražd a všechno muži

Aileen Carol Wuornos se narodila 29. února 1956 v americkém Michiganu. Proslula jako jedna z nejznámějších sériových vražedkyň v USA, když v letech 1989–1990 na Floridě zastřelila sedm mužů. Tvrdila, že ji znásilnili nebo se o to pokusili.

Její příběh byl zpracován v několika dokumentárních snímcích a také ve filmu "Zrůda" z roku 2003. Hlavní roli v tomto filmu ztvárnila Charlize Theron, která byla za svůj mimořádný výkon oceněna Oscarem a Zlatým glóbem.

Aileen měla vždycky smůlu na chlapy. Její matka Diane se ve věku čtrnácti let provdala za o dva roky staršího Lea Dala Pittmana, který byl v době narození svojí dcery obviněn ze znásilnění a pokusu o o vraždu sedmileté dívky. Aileen nikdy neměla tu „čest“ ho poznat, což bylo možná dobře. Byla mu totiž diagnostikována schizofrenie a po odsouzení za své kriminální činy se oběsil ve vězení. Diane nebyla o moc lepší. Svou dceru Aileen totiž společně se jejím bratrem dala do výchovy svým rodičům, kteří se potýkali s problémy s alkoholem. Přesto si je však později osvojili, což mělo i stinnou stránku. Toho však zneužil děda Aileen, který ji mlátil a nutil k sexu.

Toto byl ovšem teprve začátek jejího šíleného dětství. Když jí bylo jedenáct, začala ve škole prodávat drogy a cigarety svým spolužákům. Ve čtrnácti otěhotněla s dědovým kamarádem, který ji znásilnil. Po porodu odevzdala dítě k adopci a následně odešla ze školy. Prarodiče ji navíc vyhodili z domu, a tak se rozhodla přespávat v lese a peníze na jídlo získávat prostitucí.

Aileen poprvé narazila na zákon v roce 1974, kdy byla obviněna z řízení pod vlivem alkoholu, výtržnictví a střelby z jedoucího auta. Nepřišla však k soudu, což její trestní rejstřík ještě zhoršilo. V roce 1976 potkala devětašedesátiletého prezidenta jachtařského klubu Lewise Gratze Fella a brzy se za něj provdala. Jejich manželství však netrvalo dlouho. Když Aileen svého manžela napadla jeho vlastní berlí, byla obviněna z útoku a vrátila se do Michiganu. Tam se dostala do dalšího problému, když napadla barmana kulečníkovými koulemi. Téhož roku jí zemřel bratr Keith na rakovinu, což jí přineslo deset tisíc dolarů ze životní pojistky.

Peníze rychle utratila a začala se věnovat drobným krádežím, padělání šeků a krádežím aut. Přesto i pro takto ztracené duše existuje naděje na lásku. Aileen se setkala se svou životní partnerkou, pokojskou Tyrií Moore, a to v lesbickém baru.

Prvním, kdo se stal obětí Aileen, byl Richard Mallory, majitel obchodu s elektronikou z Clearwateru. Policie nejprve objevila jeho auto a o pár kilometrů dál našla v lese jeho tělo. Další obětí byl stavební dělník David Spears, jehož nahé tělo našli u dálnice v okrese Citrus County. Charles Carskaddon, zaměstnanec rodea, byl zastřelen devíti kulkami. Peter Siems, pětašedesátiletý muž, nikdy nedorazil do New Jersey, byl další obětí. Jeho vražda upoutala pozornost policie na Aileen, když se na vnitřní klice jeho auta našel její otisk dlaně. Uzenář Troy Burress byl také nalezen mrtvý v lese, stejně jako Mallory. Charles Humpreys, bývalý major americké armády, byl objeven v okrese Marion County. Poslední obětí byl Walter Jeno Antonio, jehož tělo našli u odlehlé lesní cesty v Dixie County.

Aileen byla dopadená kvůli autu Petera Siemse. Její kriminální historie a svědci ji spojili s vystupováním z nabouraného vozidla, které mu patřilo. Zatčena byla 9. ledna 1991 v motorkářském baru, a o den později byla zatčena i její přítelkyně Moore. Ta se rozhodla spolupracovat s policií a výměnou za imunitu přesvědčila Aileen k plnému doznání. Aileen se přiznala ke všem vraždám, tvrdila však, že takto jednala v rámci sebeobrany.

Soud však nebyl ovlivněn jejími argumenty. Byla odsouzena k trestu smrti injekcí. Během rozhovoru s novinářem Nickem Broomfieldem projevila přání umřít po dvanácti letech ve vězení. Trvala na tom, že vraždy spáchala ve své obraně. Aileen zemřela 9. října 2002 a jako svoje poslední přání si před popravou přála pouze šálek kávy.

Zdroje informací:

https://capitalpunishmentincontext.org/cases/wuornos

https://www.biography.com/crime/aileen-wuornos

https://criminalminds.fandom.com/wiki/Aileen_Wuornos

Podobné články

Doporučujeme

Další články