Sedm důvodů, proč si pořídit novou Octavii RS

Obrázek uživatele Lukáš Novák
23.04.2017, 09:12

Není to tak dlouho, co jsme měli možnost se poprvé svézt v inovovaném provedení modelu Škoda Octavia. Teď jsme si vyzkoušeli i vylepšenou sportovní verzi RS. A jsme velmi příjemně překvapeni!

1. Budete poznat

Nová Octavia RS už z dálky ukazuje svaly. Velká kola, která mohou mít až 19 palců, zatmavené světlomety, přikrčený postoj o 15 mm níže k asfaltu a červeně lakované brzdové třmeny jsou jen začátek.

2. Budete vidět

Novinka se chlubí zdvojenými full LED světlomety a jak známo, LEDky dosvítí o poznání dál než xenony. LEDky obsluhují také směrová světla vpředu a mlhovky. Skvělým pomocníkem je Auto Light Assist, který rozsvěcí a zhasíná dálková světla podle okolního provozu. V praxi to funguje tak, že vyjedete od domu, zapnete dálková světla do pohotovostního režimu a o nic se už nestaráte – když přijde čas, o vše se postará kamera na přídi vozu.

3. Budete rychlí

Je to takovým pravidlem, že se při faceliftu z pohonných jednotek vždy vymáčkne ještě několik koní navíc. Nejinak je tomu i u Octavie RS, jejíž výkon narostl na 169 kW, což je nějakých 230 koní. Samozřejmě, pokud se bavíme o benzinovém motoru 2.0 TSI. Pokud máte radši dehet a pohodové gran turismo, zvolíte spíše 2.0 TDI se 135 kW, tedy 184 koňskými silami. I s nimi je ale jízda dostatečně svižná. Je vám toto všechno málo? Tak si počkejte na Octavii RS 245, která se chystá!

4. Budete stabilní

Na první pohled neznatelná změna se u nové Octavie RS odehrála na zadní nápravě. Její rozchod v porovnání s modelem před modernizací vzrostl o 30 mm, což má velmi blahodárný vliv na chování vozu v zatáčkách. Širší základna se při výjezdech z apexů náramně hodí. Dalšími podstatnými záležitostmi pro sportovní projev jsou progresivní řízení a elektronická kontrola stability ESC s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS+. Zlatým hřebem podvozku přepracované Octavie RS je adaptivní podvozek DCC a možnost volby jízdních režimů.

5. Budete prokluzuvzdorní

Abychom nezapomněli, Octavii RS s motorem 2.0 TDI můžete mít také s pohonem všech kol, a to se může nejen v zimě!

6. Budete hýčkaní

Samozřejmě, že i nová Octavia RS se chlubí celou řadou asistenčních systémů, které se o vás během jízdy starají, nebo vás jen na pozadí kontrolují. V novince také máte celou řadu vychytávek od nejnovějších dotykových multimediálních systémů až po vyhřívaný volant či USB konektory pro cestující na zadních sedadlech.

7. Budete mít možnost volby

To nejlepší nakonec – Octavii RS můžete mít buď jako liftback, nebo jako kombi! Záleží pouze na vás, jestli chcete i vizuálně rychlý vůz, nebo rychlý vůz, kterým kdykoli odstěhujete tchýni na letní sezónu na chalupu.

A TADY se podívejte na první elektroauto od Škodovky.


Komentáře

Doporučeno pro vás