fb pixel Roden, TMBK a youtuber? Robert Sedláček natáčí další kriminální drama – G.cz
Vyhledávání

Roden, TMBK a youtuber? Robert Sedláček natáčí další kriminální drama

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Po obstojném Janu Palachovi se režisér Robert Sedláček vrhl zpátky do krimi žánru, což je stejně prostředí, ve kterém se mu vzhledem k jeho filmografii asi líbí nejvíc. Film se má jmenovat Promlčeno. Nám přišla do redakce tiskovka, která ohlašuje první klapku na setu, shrnuje o čem by měl film být a kdo v něm bude vystupovat. A je to… zajímavé?

Jan Studnička
Jan Studnička 1.8.2020, 13:58

Ty budeš to a ten zas tohle

Tak zaprvé je tam věc, na kterou Češi slyší, a to je Karel Roden v hlavní roli. A nejenom diváci, ale i kritici. Dejte Rodena do sedmého Kameňáku a uvidíte na Českých lvech ten šrumec. Čímž proboha neříkáme, že Roden je přeceňovaný, naopak, ten člověk je národní poklad a dost možná nejvýběrovější vývozní zboží naší exportně zaměřené ekonomiky. Když potřebuje Guy Ritchie ruského mafiána nebo Guillermo del Toro Rasputina, sáhnou si po Rodenovi. Říkáme, že Karel Roden by dokázal udělat z Kameňáku dobrý film.

Ale tiskovka film prodává hlavně přes druhou hereckou hvězdu. A tou je Vilma Cibulková. S tím, že oceňovaná herečka nehraje jen tak v něčem, ale pečlivě si vybírá látku, do které by se chtěla pustit. Pak je tam přímo od Cibulkové krátký citát o tom, že když viděla scénář, rovnou po filmu skočila, to jsou takové ty klasické promo řeči.

A pak je v castu hromada super voleb, Vladimír Kratina jako policajt, Michal Dalecký (Žížala) jako moderátor v rádiu, pak je tam “dcera” Vilmy Cibulkové, kterou hraje Denisa Barešová, Barbora Bočková… a všehovšudy to zní dobře. Jako seriózní drama. A pak si podle všeho šéf castingu něco šlehnul a nabral ještě Evu Decastelo, Vláďu Kadlece z Vláďa Videos a Tomáše Břímka AKA TMBK. Což nejsou úplně typické volby pro kriminální drama, ale za nás zní všechna tři jména jako naprosto geniální nápad. Decastelo totiž umí hrát, když je k tomu dobrý režisér, Břímek bude autentitcky Břímek a na Vláďu jsme upřímně zvědaví.

Promlčeno

Jak už název napovídá, filmy se točí kolem promlčených zločinů, konkrétně vražd. Podle toho, co se nám podařilo z tiskovky vyčíst, se zdá, že nebohou postavu Vilmy Cibulkové sužuje starý zločin. Stín dávných hříchů sedí nejenom na ní, ale i na celé její rodině, zvláště pak na její dceři.

Roden se pak v hlavní roli vydá, pravděpodobně, na cestu za pomstou nebo odpuštěním. Aspoň to tak bežně bývá. Z nějakého důvodu se bude trávit spoustu času ve vysílacím studiu Rozhlasu a na policejních stanicích a mezi nimi bude na kole pendlovat Vláďa Kadlec jako messenger. Takže… my jsme minimálně zvědaví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články