fb pixel Víte, který typ účesu se perfektně hodí k tvaru vašeho obličeje? Teď teprve budete za kočku! – G.cz
Vyhledávání

Víte, který typ účesu se perfektně hodí k tvaru vašeho obličeje? Teď teprve budete za kočku!

Je pro vás návštěva kadeřnice hororovým zážitkem? Pokaždé odcházíte v slzách a trvá několik týdnů, než si na nový sestřih zvyknete? Tak tomu je konec!

Kristýna Jakubcová 11.9.2016, 11:00

Tvar obličeje je výborným klíčem k volbě vhodného účesu. Pokud si tedy správně vyberete, nemusíte se bát, že vám nový sestřih nesedne a vy strávíte spoustu hodin před zrcadlem. Přestože každá žena má ráda čas od času změny, držte se alespoň základních pravidel.

Hranatý tvar obličeje

Při volbě účesu pro hranatý obličej byste se měla snažit hlavně o dvě věci – optické zjemnění obličeje a mírné zúžení tváře. Pozor si dávejte hlavně na zakrytí výraznějších spodních partií obličeje. Právě k zjemnění čelisti vám pomůžou bohaté vrstvené střihy sčesané směrem do obličeje přes lícní kosti. Pěšinku volte na straně, uberete tak hranatým tvarům, a zaměřte se také na to, abyste vždy měla na temeni hlavy dostatečný objem a obličej se tak lehce prodloužil. Z ofin volte delší nadlehčenou, která zasahuje až přes oblasti lícních kostí, a tak je zjemňuje. Vyhněte se příliš symetrickým rovným střihům, daleko lepší službu vám udělá sestříhání vlasů. Nezapomeňte také na zvlnění vlasů, které účes zjemní a opticky vyváží ostré linie obličeje.

Srdcovitý tvar obličeje

Při výběru správného střihu vlasů pro srdcovitý obličej je nutné mít na paměti širší čelo, které je třeba správným účesem vyvážit. Nepochybně se k tomu hodí delší vzdušná ofina. Slušet vám ale budou i jednoduché volně splývající delší vlasy s pěšinkou posazenou na straně. Zvlnění dolních partií vlasů je hezké a vítané, odpoutáte tím tak pozornost od špičatější brady. Nikdy neuděláte chybu jednoduchým a jemným ryze ženským účesem.

Kulatý tvar obličeje

Vhodné jsou polodlouhé účesy bohaté kolem brady, po stranách rovné nebo překrývající obličej. Například pramínky padající do tváře pomáhají obličej opticky zúžit. Vlasy česejte a foukejte do výšky, aby obličej získal na délce. Vhodné jsou vlasy sčesané z čela nebo na bok. V případě ofiny volte raději vrstvenou ofinu nežli rovnou. Vhodným účesem jsou např. postupně sestříhané vlasy. Vy tedy máte opravdu na výběr z mnoha možností!

Oválný tvar obličeje

Pokud máte ovál, máte nejideálnější tvar obličeje. Dá se říci, že vám sluší téměř vše. Váš obličej je symetrický a velmi přitažlivý, a toho je třeba využít. Pokud vám už příroda nadělila bohatství v podobě oválného obličeje, bude pro vás tou správnou volnou hlavně krátký účes. S krátkými vlasy dáte prostor vašim liniím, aby vynikly. Takže jakákoliv mikádka budou pro vás tou správnou volbou!

A TADY se podívejte na 7 neodolatelných vintage účesů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články