fb pixel Cesty po hradech a zámcích: 7 tipů, kam vyrazit tento víkend – G.cz
Vyhledávání

Cesty po hradech a zámcích: 7 tipů, kam vyrazit tento víkend

Zdroj: ceska-republika.tripzone.cz

Ani konec týdne nevypadá na žhavou letní grilovačku na koupališti. Hlavu ale nevěste, vybrali jsme vám pár tipů, kam bez řečí musíte tento víkend vyrazit.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 25.6.2015, 08:52

Tenhle víkend se určitě na koupaliště nikdo nepohrne. Pokud nám počasí opravdu nebude přát, nemusíte zůstat sedět doma na zadku. Spakujte děti, nasedněte do auta, autobusu či vlaku a vyrazte do krásných českých měst, na hrady a zámky! O víkendu 27. až 28. června se v nich navíc bude konat pár zajímavých akcí. Máte tedy aspoň určitou motivaci!

1. HRAD KUNĚTICKÁ HORA

Oba dva dny víkendu se tu bude hrát představení Limonádový Joe a to od půl deváté večer. Kupte si na něj vstupenky a ještě ten večer si můžete za nižší cenu užít prohlídku hradním palácem a kaplí sv. Kateřiny. Více info najdete na kalendáři akcí Kunětické hory.

2. LORETA RUMBURK

Máte výjimečnou příležitost tuto sobotu vidět technické zázemí Lorety Rumburk. Prohlídka probíhá od 10:00 do 11:30 - na to, abyste si mohli projít tajemné podzemní prostory obvykle veřejnosti nepřístupné si raději udělejte rezervaci, aby na vás vůbec zbylo místo. Vstupné činí 90 Kč. Kontakt naleznete na webovkách.

3. JINDŘICHŮV HRADEC

Protože se všechno v noci jeví v jiném světle, musíte vyrazit tento víkend do Jindřichova Hradce. Hrané výpravy plné kostýmů se konají tuto sobotu i neděli od devíti večer u Muzea Jindřichohradecka. Máte opravdu jedinečnou příležitost poznat historické jádro jednoho z nejhezčích měst Čech.

4. ZÁMEK LYSICE

Celý víkend budou na barokním zámku probíhat kostýmované prohlídky - to prostě sobě i potomkům nemůžete upřít. Navíc se na vnitřním nádvoří zámku pořádá malý jarmark a bude volně přístupná výstava Historické lesnictví, která se po víkendové akci odveze na Pražský hrad. Více informací najdete na webovkách zámku.

5. ZÁMEK BOSKOVICE

O víkendu budete mít poslední možnost na zámku Boskovice spatřit výstavu kostýmů a rekvizit z legendárního pohádkového seriálu Arabela. Na Arabele vyrostlo už tolik generací, že by nebylo od věci si ji takhle mile připomenout. Vstupné je 99 Kč a časy prohlídek se dozvíte na tomto odkazu.

6. HRAD STARÝ JIČÍN

V sobotu večer se bude na hradě Starý Jičín slavit Svatojánská noc. Fireshow, šermířská představení a dobová hudba. Tenhle večer strávený na hradě vás přesune do starého světa - a vstupné je jen 70 Kč. Více informací najdete na webovkách hradu.

7. UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Samotné Uherské Hradiště už stojí za výlet, ale když už chcete nějaký cíl, tak ve Slováckém muzeu probíhá výstava nálezů z velkomoravských pohřebišť, hrobů tzv. "vampýrů" (a jestli vám to nezní zatraceně zajímavě, tak je s vámi něco divného). Výstava běží až do konce tohoto roku a vstupné za dospělého je 60 korun. A kdyby vás přeci jen upíři přešli, je tu ještě Muzeum lidových pálenic - z jeho návštěvy se už jen málokdo dokáže vymluvit.

A když už se zabýváme tou minulostí - kolik toho víte z historie piva?

Podobné články

Doporučujeme

Další články