Pytláci v Africe mají utrum, jde po nich vysloužilá veteránka z Afgánistánu – G.cz
Vyhledávání

Pytláci v Africe mají utrum, jde po nich vysloužilá veteránka z Afgánistánu

Zdroj: @KinessaJohnson

Potíže s pytláctvím mají v afrických rezervacích jejich správci odjakživa. Na pomoc jim ale nedávno přiletěli elitní američtí vojáci. Lov na kořistnické zmetky může odstartovat.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 16.4.2015, 16:00

Nosorožec dvourohý, slon africký - dvě překrásná zvířata, kterým hrozí v Africe díky pytlákům vyhubení. Jestli ale tihle nenávidění zabijáci budou mít v blízké budoucnosti vůbec nějakou šanci, to začíná být velmi diskutabilní.

Američtí aktivisté totiž nabírají ostřílené vojáky "v důchodu", kteří se spolu s neziskovou organizací VETPAW (Veterans Empowered To Protect African Wildlife) vydávají do Afriky cvičit a vést ochranáře k boji s otravnými pytláky, aby si se zabijáky ohrožených druhů konečně vyřídili účty jednou provždy.

A jedním z posledních přírůstků do party ultimátních ochránců zvířat je veterán, který si prožil čtyř roky v Afgánistánu. Tedy spíše veteránka. Pořádná ženská Kinessa Johnson. Ta se od března stává novým postrachem pytláků.

„Letíme do Afriky zatočit s místními pytláky, zbavit se pár padouchů a udělat něco dobrého,” oznámila svou novou misi veteránka americké armády. Se svým týmem v Tanzánii budou hlídkovat společně s místními strážci parku a samozřejmě je i cvičit. Ti to totiž zatraceně potřebují.

Za uplynulý rok v boji s pytláky místní správa ztratila přes 180 strážců při ochraně slonů a nosorožců. Jejich výcvik tedy bude zahrnovat nejen střelbu, ale také podání okamžité zdravotní pomoci.

Samotná Kinessa se rozhodla do služby nastoupit proto, že sama velmi tíhne k přírodě. Afrika v současnosti trpí největší mírou pytláctví - vysloužilá veteránka z Afgánistánu se tedy dobrovolně rozhodla přiložit ruku k ochraně místních zvířat.

Od chvíle, kdy vyrazila za svým novým úkolem, z ní doslova šílí blahem celý svět. A je proč.

Ženská jako hora, kráska, která dokáže kdekomu nakopat zadek. Z toho by se posadil na něj posadil kdekdo. V Africe teď bude obzvlášť žhavě.

A TADY se podívejte na 21 geniálně zachycených divokých zvířat, která jsou "střílena" pouze foťákem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články