Inspirovat se můžete přímo u nejznámějšího představitele land artu, nositele Řádu britského impéria, Andyho Goldsworthyho.
Ten pro vytvoření svých subtilních (ale i monumentálních) děl používá zásadně přírodní materiály a vytváří z nich objekty, které mají většinou přímou souvislost s místem vzniku. Květiny, listy, bahno, šišky, kameny, větvičky, stébla trávy, trní, sníh nebo rampouchy - to jsou ingredience, ze kterých vznikají přírodní umělecká díla. Nenásilně, přirozeně, čistě a krásně. Pocit z nich je pak naprosto totožný. Využívá barevnosti a struktury darů přírody, které zasazuje do nečekaných souvislostí a kompozic. Zároveň je ale patrný respekt ke krajině a vůbec přírodě jako takové. Přirozená podstata zůstává zachována, jen je pootevřena nová dimenze, nové dveře vnímání.
Pokud jste už při toulkách přírodou nějaký land art kousek potkali, určitě vás udivil, pobavil a potěšil. Co teprve, když něco podobného vytvoříte. Kromě toho, že nuda se bude moct jít oběsit na nejbližší strom, potěšíte nejen sebe, ale i další kolemjdoucí. Příroda je sice sama o sobě dokonalá, ale proč si ji neudělat ještě hezčí. A nezapomeňte si svoje díla vyfotit a ta méně pomíjivá po čase znovu navštívit. Třeba někoho, kdo půjde okolo vaše kreativita osloví natolik, že je upgraduje.
Ale dost slov, nechme mluvit fotky.
Tak jdete na to? Případně se nestyďte pochlubit fotografiemi svých výtvorů v komentářích k článku.