10 her, ve kterých jsme v dětství nechali ruce a srdce – G.cz
Vyhledávání

10 her, ve kterých jsme v dětství nechali ruce a srdce

Zdroj: lin-app.com

Oči se nám pokaždé orosí, když nás z obrazovky lechtá sentiment. V těchto hrách leží kus našeho dětství. A my se k nim i po letech stále věrně vracíme.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 12.3.2016, 13:00

Probuďte v sobě malého pařana! I my se rádi jen tak ze sentimentu vracíme k těmhle klasikám. Byly to - a stále jsou - zatraceně boží hry. I když se z nich občas seká počítač...

1. Age of Mythology (2002)

Nikdo téhle pecce neodpáře status naprosto skvělé strategie. Milovali jsme ji. A vždy bylo velmi těžké si vybrat, za jaké bohy tentokrát orodovat...

2. Roller Coaster Tycon (1999)

Tahle hra byla geniální - myslíme její nejstarší verzi. Vždy jsme postavili obří park, kde lidé umírali, zvraceli a pohoršovali se nad vysokými cenami vstupného. To byl život.

3. Doom (1993)

Jedna z nejstarších stálic. Kdo ho hrával, nemůže si pomoct a občas Doomko zapaří znovu. Pokaždé jsme se lekli nějaké zrůdičky za rohem a rodiče z toho byli naprosto zděšení a pořád nám ho zakazovali. Ach to byly časy...

4. Diablo 2 (2000)

Zničené myši, křeče v rukou, propařené noci. Akční RPGčko Diablo 2 mnohým ani po letech nedává spát - to je jistota, ke které se můžeme pořád vracet.

5. Total Annihilation (1997)

Další skvělá real time strategie, dvě armády, ultimátní bitva a totální zničení. Prohru jsem vždycky nesla hrozně těžce.

6. Robin Hood: Legenda Sherwoodu (2002)

Krásná a taktéž jako Total Annihilation real time strategie s nesmrtelným příběhem, skvělými charaktery a úžasným prostředím. Dodnes mi v uších zní ta hudba.

7. Mafia (2002)

Nezapomeneme na ni, nedáme na ni dopustit. Mnozí "staří" pařani by se dokonce chtěli hádat, že je lepší než druhý díl. Mafia je prostě srdcovka.

8. Arcanum: Of Steamworks & Magic Obscura (2001)

Další krásné RPGčko se skvělou atmosférou a světem, do kterého se mnozí z nás prostě zamilovali už jenom proto, že vychází ze série Fallout.

9. GTA San Andreas (2005)

Hra malých budoucích vyvrhelů společnosti. Na základce jsme kvůli ní i ty nejkrásnější dny prodřepěli u počítače. V San Andreas jste mohli dělat cokoliv...

10. Hospital (1997)

Na tuhle stařenku bych nerada zapomněla. Ironická a zlá hra na nemocnici, kde se všechno točí jen kolem prachů a lidé umírají. Taková hra z reality, ke které se pro ten pocit hořkosti nad každým ztraceným životem a poblitou chodbou rádi vracíme.

A tady máte sedm her s parádním českým dabingem.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články