6 počítačových her, které chceme najít pod stromečkem

Některé koupíte už teď, jiné se teprve začnou prodávat - ty nejlepší hry pod stromeček pro vašeho oblíbeného pařana...
   

1. Far Cry 4

Obří, překrásný a hlavně otevřený svět v himálajském státečku, který ovládá diktátor Pagan Min. Hlavní hrdina se sem vrací, aby tu rozprášil popel své matky, zaplete se však do občanské války. Čeká na vás spousta lezení a skákání po skalách, létání ve speciálním "veverčím" obleku nebo také helikoptéry, ze kterých můžete likvidovat nepřátelské základny. Nebo do nich poslat zdivočelého slona, například. Do boje se můžete vydat kooperativně s dalším hráčem a na nejtěžší obtížnost musíte řešit prochladnutí nebo třeba kousance a nemoci různých zvířat. A oproti minulému dílu také čekejte mnohem složitější morální volby. Hra bude v prodeji koncem listopadu.    

2. Dragon Age 3: Inquisition

Vrchol ságy epických rozměrů, která se nebojí ukázat fantasy svět ve velmi temných odstínech - smrt, hnus, zbabělost i hrdinství, rasismus, mocenské hrátky. Poprvé s obří mapou, kterou můžete procházet skrz naskrz. V zemi Thedas proti sobě povstaly znepřátelené frakce: templáři proti mágům, šlechtické rody a tak dále. Vy jste inkvizitor, který musí dát celý svět do pořádku, ne na něj jen reagovat jako v předchozích dvou dílech. Stanete se vůdcem své osobní armády a je jen na vás, jestli celý tento fantasy kontinent skončí v plamenech chaosu, nebo se vrátí do normálu.  

3. Assassin's Creed: Unity

Další díl tradiční ságy o cechu vrahů, tentokrát na pozadí francouzské revoluce. Hlavní hrdina Arno Dorian bude muset odhalit intriky, které se dějí v zákulisí a setká se s historickými postavami typu Napoleona, markýze De Sade, Marie Antonietty nebo Robespierra. Celá tato série si pohrává s časovou manipulací, takže se tu objevují nečekané náhledy do historie i budoucnosti Paříže; hlavním chytákem je samozřejmě parkour protagonisty, který při svých misích skáče z domu na dům jako opice a vymýšlí ideální postup, jak zvládnout úkoly. Plus můžete upravovat jeho schopnosti i oděvy a také hrát v kooperativních misích s ostatními hráči - kopec zábavy, který vydrží.  

4. The Crew

Závodní pecka pro next-gen konzole s úžasně vypadajícími licencovanými sporťáky, které vám pomohou v boji se silničním gangem - jezdíte po celých Spojených státech, prcháte před policií, upravujete auta. Jízda ve městech, po dálnicích, v terénu i na venkově za asistence vašich parťáků ve fantastické grafice a s adrenalinovými momenty, které seriózní závodní simulace nenabízejí.  

5. Grand Theft Auto V

Poslední GTA sice vyšlo už před nějakou dobou, ale pro nové konzole Xbox One, Playstation 4 a osobní počítače se představuje v nové grafice, s hustěji zabydleným světem a hromadou dalších vychytávek. Budete hrát za tři postavy a sledovat jejich propletené osudy: Bývalého lupiče Michaela s disfunkční rodinou, žijícího pod novou identitou. Černošského gangstera Franklina, který se od drobných šmelin dostane k velkým prácičkám. A věčně ožralého nebo zfetovaného násilnického sociopata Trevora - nejlepšího a nejvtipnějšího protagonistu z celé série GTA. Můžete plnit mise, jen tak se projíždět, jezdit na horském kole, hrát tenis, cvičit jógu - tento svět vás pohltí a jen tak nepustí.  

6. Gabriel Knight: Sins of the Fathers 20th Anniversary Edition

Volba pro fajnšmekry. První díl adventurní série Gabriel Knight vyšel (jak název říká) před dvaceti lety a uchvátil svět výtečnou grafikou stejně jako propleteným a inteligentím příběhem, zabývajícím se voodoo vraždami v New Orleans. Hybná síla za originálem - vývojářka Jane Jensen - se svým novým studiem hru přepracovala pro nové platformy, vybavila moderní grafikou, dalšími hádankami, profesionálním dabingem a uvedla tak legendu do nového tisíciletí. Pokud obdarovaný hrál už před těmi dvaceti lety, určitě tuhle perlu zná a rád si zavzpomíná.    

Komentáře

Doporučeno pro vás