5 naprosto fenomenálních hudebních festivalů, o kterých vědí jen místňáci a my! – G.cz
Vyhledávání

5 naprosto fenomenálních hudebních festivalů, o kterých vědí jen místňáci a my!

Vykašlete se na pivo a klobásu a užijte si skutečnou festivalovou atmosféru.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 2.7.2015, 10:00

Jsou festivaly, o kterých se v hlavní nabídce letních kulturních akcí nedočtete, ale přesto (nebo právě proto) patří k těm nejlepším.

Dáme vám několik tipů, o kterých se pravděpodobně ani šeptandou nedozvíte.

1. Tauron Nowa Muzyka

Polsko, Katovice: 20. - 23. srpen

Kde jinde hledat kombinaci neobvyklého prostoru a nadčasové hudby než právě v Polsku? Apokalypticky-pohádkový svět festivalu Nové Hudby se každoročně koná v opuštěném objektu bývalé důlní šachty v centru post-industriálních Katovic. Když upustíte od přehnaných estetických nároků a požadavků romantických západů slunce nad stage, doznáte, že půvab, atmosféra i akustika dolu je nezapomenutelná. Pokud vám něco říká inovativní jazz a elektronická taneční hudba, neváhejte!

2. The Secret Garden Party

Velká Británie, Abbots Ripton: 23. - 26. července

Pokud byste se na pár dní rádi ztratili v říši divů a hudby, bude pro vás tou nejlepší volbou pohádková koncepce "tajemné zahrady". Od roku 2004, kdy se festival konal poprvé, si získal takovou oblibu, že letos slibuje 15 samostatných pódií a více než 26 000 návštěvníků. Příznačný lineup na vlně folk-popu, jazzu a soulu spolu s uměleckými instalacemi, přehlídkami designérů a divadelními performance slibuje výlet do jiného času a prostoru.

3. Freerotation

Velká Británie, Hereford: 10. - 13. července

Dostat se na Freerotation znamená být v centru dění. Exkluzivita tohoto festivalu spočívá v tom, že jeho kapacita úmyslně nepřekračuje hranici 650 lidí, přičemž účast žen a mužů je vždy 50:50. Abyste se na festival dostali, musíte buď zvládnout rezervaci zhruba rok dopředu nebo dostat oficiální pozvání. Jestliže jste nesplnili jednu z těchto podmínek, budete si muset tuto přehlídku rezidentních DJ nechat opět ujít.

4. Festival No. 6

Wales, Portmeirion: 3. - 6. září

Dokonalé městečko Portmeirion hostí začátkem září ještě dokonalejší hudební akci. Tento festival se hodí především pro odrostlejší fajnšmekry a jejich ratolesti. Namísto stanových městeček jsou k dispozici nejrůznější stylové chalupy, hotýlky a dokonce i zámek. Za tři roky fungování se Festival číslo 6 stal záchytným bodem hlavně pro akční filmaře, umělce a hudebníky s rodinami.

5. ATP Iceland

Island, Keflavík: 2.- 4. července

Pokud vás zmáhá letošní snůška vyčpělých festivalových headlinerů v podobě hitmakerů jako jsou Iggy Pop, Belle And Sebastian, Public Enemy a další, vyrazte na ATP Iceland. Uslyšíte tu kapely, které jste dosud neslyšeli a uvidíte představení, která jste nevyděli. A záruka? Tou je samotný Island.

Ale kdybyste přesto opět chtěli klasiku, Migthy Sounds jsou už tenhle víkend. Čtěte ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články