3 nejpodivnější sochy, ve kterých se skrývá mrtvola – G.cz
Vyhledávání

3 nejpodivnější sochy, ve kterých se skrývá mrtvola

Zdroj: inquisitr.com

Abychom byli úplně přesní, v jedné z nich jen zuby a u další jde nejspíš jen o spekulaci. Ovšem natolik bizarní, že jsme ji nemohli nezmínit.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 7.1.2018, 11:51

1. Mumifikovaný meditující mnich uvnitř sochy Buddhy

Na první pohled standardní socha Buddhy v životní velikosti skrývá velmi nestandardní obsah – mumii meditujícího buddhistického mnicha. Údajně se jedná o mistra Liuquana z čínské meditační školy, který žil zhruba kolem roku 1100 po Kristu. Jisté je, že mumii je možné datovat právě do této doby, tedy zhruba do období 1050–1150 let našeho letopočtu.

Socha i se svým bizarním obsahem byla loni prezentována jako součást výstavy o mumiích v Drents Museum v holandském Assenu. Objevena byla v Číně.

Lékařští experti podrobili obsah sochy vyšetření, které zahrnovalo CT a endoskopickou sondu. Tou prozkoumali skrze malý řez hrudní a břišní dutinu mumifikovaného mnicha. Ke všeobecnému údivu uvnitř objevili shnilý materiál a útržky papíru, na kterém byly vytištěny starověké čínské znaky. Byly jím vyplněny prostory, v nichž se původně nacházely vnitřní orgány.

Je tedy nade vší pochybnost jisté, že tento mnich mrtvý je. Stejně jako zhruba dvě století starý mumifikovaný mnich, jehož tělo bylo objeveno v Mongolsku. U toho ale přece jen panují jisté pochybnosti. Podle některých expertů na buddhismus se nachází v hlubokém meditativním transu, ve kterém je setřena hranice mezi životem a smrtí, tzv. tukdamu.

2. Dřevěný Kristus s lidskými zuby

Socha nejznámějšího mučedníka na světě, která se nachází ve farnosti San Bartolo Cuautlalpan v Mexiku, působí strašidelně sama o sobě. A morbidní fakt, že má v ústech lidské zuby, je už jen třešničkou na dortu.

Když restaurátoři obnovovali sochu z 18. století, učinili šokující objev. Socha není jen dřevěná, ale částečně i lidská. Na rentgenu na ně vykouklo osm zubů, které patřily dospělému člověku. Všechny byly v perfektním stavu.

Zuby byly zřejmě darovány jako projev vděčnosti. Farníci v Mexiku jsou známí tím, že rádi obětují své vlasy na paruky pro svaté, oblečení nebo peníze. Většinou ale bývají zuby a nehty soch vyrobeny ze zvířecích kostí nebo rohů. Vlastně vždy, až na tento případ.

3. Mrtvá nevěsta ve výloze

V mexickém městě Chuhuahua najdete známý obchod se svatebními šaty. Jeho popularita ale nepramení z kvalitního servisu nebo pohádkově krásných šatů. Slávy se mu dostalo spíše díky hororové fámě. Ve výloze zdejšího svatebního salónu totiž už 75 let stojí až nechutně realistická figurína. Podle místních městských legend je to precizně nabalzamovaná dcera bývalého majitele, kterou v den její svatby zabil jed škorpiona uhnízděného v její čelence.

Figurína přezdívaná La Pascualita (tehdejší majitel se jmenoval Pascual) dráždí už pěkně dlouho fantazii místních. Někteří věří, že je svatá a přinášejí jí do obchodu dary. A to i přesto, že sám majitel tehdy popřel, že „věc“ ve výloze je jeho mrtvá dcera. Legenda si ale už žila svým životem. Pravděpodobně se jedná o velmi precizně a detailně zpracovanou voskovou figurínu.

A tady máte 9 hrůzných archeologických nálezů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články