fb pixel 10 unikátních způsobů barvení vajec, které určitě nedělá vaše sousedka – G.cz
Vyhledávání

10 unikátních způsobů barvení vajec, které určitě nedělá vaše sousedka

Omrzel vás vosk, slupky od cibule nebo trapné obtisky? Buďte kreativní! Je to lehké, povedeme vás při tom za ruku.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 26.3.2018, 07:00

1. Lakovaný mramor

LAKOVANY MRAMOR

Tohle je hodně easy, ale efektní až na půdu. Potřebujete jen vyfouknutá vejce, 2 až 3 laky na nehty, které vytvoří fascinující barevné combo, plastovou krabičku naplněnou vodou a špejli. Můžete si vyrobit i vychytaný stojan na sušení vajec (viz obrázek) –špendlíky zapíchané do kusu polystyrenu.

LAKOVANY MRAMOR1

Pár kapek laku nalijte do vody. Promíchejte špejlí. Dbejte na to, aby se barvy moc nesmísily. Ponořte vejce do vody a pečlivě jím kružte, dokud není kompletně pokryto barvou. Ale moc se na tom nezasekávejte. Celou proceduru je potřeba udělat poměrně rychle. Pokud se vám barvy příliš smíchají do sebe, jednoduše lak vylovte z vody plastovou lžičkou a postup od začátku zopakujte.

2. Sopečná vejce

SOPECNA VEJCE1 SOPECNA VEJCE 2Při tomhle si užijete spoustu legrace. Pokud máte děti, nebojte se je zapojit. Pokud ne, nějaké si půjčte.

Potřebujete: vejce natvrdo, potravinářská barviva, ocet, jedlou sodu, štětce, kalíšky, mísu nebo talíř, vodu. Smíchejte zhruba lžičku sody, pár lžic vody a barvivo. Konzistenci vytvořte dle libosti. Vezměte štětec a dejte se do malování. Barvivo můžete na vejce aplikovat i kapátkem. Nalijte ocet na špičku vejce a pozorujte sopečné erupce. Opakujte kroky 2 až 3 znovu a znovu, dokud se nezačnete nudit. Pak přejděte na další vejce. Přebytečný ocet můžete lehce otřít nebo jednoduše nechat uschnout.

3. COŽE?!? Nepřišly gumičky?

GUMICKY

Jak docílit moderního looku s minimální námahou? Jednoduše.

GUMICKY2

K barvě přidejte cca 2 lžičky octa (na jeden šálek vroucí vody). Omotejte vajíčko gumičkami různých šířek, vytvořte na vejcích náhodné vzory. Palcem se ujistěte, že linky jsou rovné a rovnoměrně rozložené. Jakmile budete se vzorem spokojeni, ponořte vejce do barvy, na 3 až 5 minut. Po oschnutí můžete přidat další gumičky. Získáte tak vícebarevné šrafování.

4. Ombré

OMBRE

Třemi odstíny bavlnky a tavící pistolí vystřelíte do světa parádní ombré vejce. Z nejsvětlejší bavlnky si umotejte základ – kroužek. A pak už jenom omotávejte, zhruba do třetiny vajíčka. Pokračujte na druhém pólu. Tentokrát nejtmavší barvou. Na závěr omotejte středovou část meziodstínem.

5. Akvarelky útočí

AKVARELKY2

Bacha! Tento způsob barvení se hodí jen pro vyfouknutá vejce. Akvarelové (nebo anilinové) barvy byste totiž ochutnali jen jednou. Jednoduše barvy načmárejte na vejce. Čím více pigmentu, tím lépe. Poté je kusem igelitu ‚rozťupkujte‘. Z některých oblastí barva částečně zmizí, ale ne z povrchu zemského. Přenesete ji naopak jinam. Ideální je odkládat hotové výtvory na obal od vajec otočený vzhůru nohama.

AKVARELKY

Další variantou je potřít vejce zcela barvou, ponořit malý kartáček do vody a vejci dopřát menší spršku. Zajímavě vypadají i tzv. krvácející barvy neboli barvy rozpité do sebe. Stačí vejce před akcí ponořit do vody, pak zaútočit štětcem a nechat chvilku samo pracovat.

Dalších pět způsobů jednoduché výroby efektních kraslic najdete na následující straně...

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články