10 ukázek shoppingového blitzkriegu – G.cz
Vyhledávání

10 ukázek shoppingového blitzkriegu

Včera tu byl a dneska není. Krámy, které se objeví na exkluzivních místech jen na pár dnů či týdnů jsou šikovným marketingovým tahem. Navíc mohou vypadat jako z jiného světa. Sledujte!

Václav Rybář
Václav Rybář 24.8.2014, 18:30

1. Adidas (Londýn)

a99054_adidas Obří krabici od bot otevřel Adidas v lednu 2014. Uvnitř bylo pár exkluzivních modelů, které se vždy po pár dnech obměňovaly. Kdo nepřišel včas, prohloupil.  

2. Louis Vuitton (Londýn)

vuitton V londýnské nákupní galerii Selfridges vyrostl tenhle stylový krámek jen na pár týdnů. A většina lidí tam nechala nejen desítky tisíc, ale i vlastní čelist.  

3. Hermés (Hongkong)

hermes Jeden z největších přístavů na světě vyvrhnul jeden z nákladních kontejnerů uprostřed města. A uvnitř se skrývala stylová kavárna s butikem.  

4. TRIWA (Poznaň)

triwa Tank z papundeklu je rychle postavený a v zásadě neškodný. Kdo z chlapů by se ale nechtěl podívat dovnitř? A kdo z chlapů nepotřebuje hodinky značky TRIWA?  

5. Cloud 7 (Kodaň)

normann Obří černí hafani propagovali psí módu a doplňky. Na první pohled vypadají nepřátelsky, ale rozhodně si jich všimnete.  

6. H&M (Haag)

haemko Obří dřevěná krabice na pláži? Uvnitř sice není poklad, ale někdo může i limitovanou edici H&M, která nebyla k mání nikde jinde, považovat za pořádný úlovek.  

7. Hublot (Singapur)

hublot V Asii si potrpí na třpytky a cingrlátka. A tak Hublot postavil v jednom z nákupních center krám, který není z ničeho jiného. Stěny jsou zavěšené od stropu, takže se to dá složit a rozebrat během několika minut.  

8. Nescafé (New York)

free_nescafe Stanová kavárna uprostřed parku s výběrovou kávou zdarma? Postavte ji na podzim a máte narváno. Dejte k pokladně pytle s kafem za horentní sumy a nakonec stejně skončíte v plusu.  

9. Illy (různá města)

illy Speciálně navržená rozkládací kavárna se dá převézt na odtahovce kamkoliv. Stiskem jednoho tlačítka během minuty "rozkvete" do stylové oddechové zóny, která může být na pláži, uprostřed náměstí nebo na kopci s vyhlídkou.  

10. Andy Warhol (Lisabon)

warhol Spíš artová prezentace než obchod, ale koho by nezajímalo, co se skrývá za stěnou z pivních sudů (jsou bohužel naplněny jen pískem, kvůli stabilitě celé konstrukce). Důležité je nalákat lidi dovnitř. Na Warholovy kousky se během pěti týdnů přišlo podívat na sto tisíc lidí.  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články