10 tipů jak zajet lepší čas na motokárách – G.cz
Vyhledávání

10 tipů jak zajet lepší čas na motokárách

Proč jsou na motokárách všichni rychlejší a vy ne a ne zrychlit? Možná děláte chyby a ani o tom nevíte, ale od toho jsme tu my - máme pár užitečných rad na trať...

1. Vyberte si tu rychlou

aikc www.portuguesealgarve.com Než nasednete, sledujte několik jízd. Může se to lišit podle řidičů, ale pokud máte dobré oko, vypozorujete, že některé káry jsou rychlejší. S těmi jezděte. Jinak se zbytečně zpomalujete.  

2. Nenaklánějte se dopředu

Přední kola zatáčejí, zadní káru pohánějí. Pokud zadní kola nakláněním dopředu odlehčíte, zbytečně ztrácíte čas.  

3. Držte správně volant

IMG_0312 kart-o-mania.ca To znamená v poloze tři čtvrti na tři. Tak budete mít nad řízením co nejpřesnější kontrolu a navíc vás nebudou bolet záda.  

4. Nejezděte smykem

Je to efektní a zábavné, ale vůbec ne rychlé. Když jede kára bokem a zadní kola se protáčejí, nepřenášejí efektivně hnací sílu na trať. A vy jste tak pomalejší.  

5. Hlídejte si rychlost

rpf6 www.portuguesealgarve.com Pokud kára zpomalí, trvá dlouho, než opět zrychlí. Proto nebrzděte zbytečně a pokud to jde (a máte na to koule), třeba vůbec. Časem zjistíte, že některé zatáčky jdou projet, aniž byste se brzdy dotkli.  

6. Pověste se za někoho rychlejšího

Nechte předjet viditelně rychlejšího jezdce a snažte se za ním udržet - alespoň pár zatáček. Tak zjistíte, jakou jede stopou a proč je rychlejší, poučíte se do příštího kola.  

7. Neškubejte volantem

indoor-gokarting6 ggpht.com Plynulost je klíč k rychlosti a škubnutí volantem způsobí, že přední kola ztratí přilnavost a nebudou zatáčet. Pokud volantem neotočíte jinak než škubnutím, musíte holt jezdit častěji nebo posilovat ruce.  

8. Technika pohledu

Nekoukejte přímo před sebe, ale tam, kam chcete mířit dovnitř zatáček - je to důležitá závodnická technika, podvědomě tak zamíříte a zatočíte tam, kam potřebujete.  

9. Nejezděte nalití

lg_Kart-Racing-at-Pole-Position-Indoor-Karting-in-Oklahoma-City www.funfix.com Když do sebe na firemní akci na motokárách nalijete sedm piv a jednu zelenou, na trati ublížíte sobě i ostatním. Nemluvě o rychlosti. A nemyslete si, že se kára nemůže převrátit - stačí blbě strefit svodidlo a už jdete přes budku.  

10 . Důležitý je čas na kolo

Když uděláte chybu, vypusťte zbytek kola, zklidněte se a soustřeďte se na co nejrychlejší vjezd do toho příštího. Nejde o to, kdo najede co nejvíc kol nebo předjede nejvíc ostatních, důležitý je čas. Také se můžete rozhlédnout, jestli před vámi není nějaký loudal, který by zdržoval.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články