10 nejlepších potitulkových scén – G.cz
Vyhledávání

10 nejlepších potitulkových scén

Odcházíte z kina před koncem titulků, protože máte plný močák. Možná ani netušíte, že tím často přicházíte o pověstnou sladkou tečku.

Václav Rybář
Václav Rybář 18.8.2017, 13:00

1. Iron Man 2

thor_hamm

Filmové marvelovky jsou potitulkovými scénami pověstné (má je každá), ale ne vždycky to za čekání stojí. U druhého Iron Mana platí, že potitulková scéna je dost možná lepší než celý film. Agent Coulson v ní totiž v poušti objeví Thorovo kladivo. Jde o nalákání na tehdy teprve připravovanou sólovku s bohem z Asgardu.

2. Zastav a nepřežiješ

Neuvěřitelná výplachovka s Jasonem Stathamem připomíná, že generace odchovaná kokainem, red bullem a videohrami má Hollywoodu co ukázat. A po titulcích následuje osmibitová videoherní verze filmu, čímž se kruh krásně uzavírá.

3. Rychle a zběsile 6

stath

Většina dílů Rychle a zběsile má během závěrečných titulků připravenou pro fanoušky scénu, kterou láká na další film. Nejslavnější je asi ta ve třetím díle, která přivede zpátky na scénu Vina Diesela, důležitá je i ta v pětce, ale šestka rovnou představila nového záporáka, kterým je... tramtadadá... Jason Statham. Při téhle scéně mělo kino vybouchnout nadšením, jenže v tom českém už jsem zase seděl jenom já a dvě uklízečky.

4. X-Men: Budoucí minulost

I filmy s X-Meny mají většinou potitulkové scény. U těch nejnovějších se na scéně objeví nový záporák jménem Apocalypse (nebudeme prozrazovat detaily, pokud jste ještě v kině nebyli), ale třeba i třetí X-Meni (Poslední vzdor) nám po záplavě jmen herců a tvůrců prozradili, že se smrtí profesora Xaviera to nebude tak horké.

5. Nebezpečné hry

wildthing

Velmi zamotaná kriminálka a erotický thriller v jednom patří přesně k těm zapomenutým klenotům devadesátých let. Závěr snímku jen ledabyle naznačí, jak se vlastně všechno seběhlo. Když ale chvilku vydržíte, dočkáte se mnoha vysvětlivek po závěrečných titulcích. To pro ty pomalejší.

6. Super 8

Děcka ve filmu JJ Abramse pořád točí nějaký film. Jde o poctu Spielbergovi, dětské zvídavosti a staré dobré filmařině na pásky formátu 8 milimetrů. Jenže co ten film? Vydržte závěrečné titulky a dočkáte se ho v plné stopáži.

7. Pařba ve Vegas

hangover

Hlavní hrdinové se vlastně nikdy nedozvěděli, co se oné osudné noci stalo. Po velkolepé pařbě mají jen okno a pár útržků od různých postav, které v průběhu filmu potkají. Závěrečné titulky ovšem nabízejí koláž nejrůznějších fotek z průběhu večera, která je víc než výmluvná.

8. Smrtonosná zbraň 3

Snímek začíná pokusem o deaktivaci bomby. Po závěrečných titulcích vás čeká další podobná prácička, která je ovšem utnuta předem obrovskou explozí. Filmaři prostě jen tak vyhodili do vzduchu barák a scénu „schovali" až do závěrečných titulků. V devadesátkách se takhle utrácelo běžně.

9. Zachraňte Willyho

willy

Ultimátní dětský doják. Všichni víme, že to nakonec Willy dá, vždyť je to na obalu videokazety! Ale co s ním bylo pak? Když si počkáte, zhruba uprostřed titulků je záběr na mořskou hladinu, do které pleskne ploutev roztomilé kosatky. Happy end na druhou.

10. Piráti z Karibiku: Na konci světa

Na konci třetích Pirátů (tentokrát jsme si opravdu mysleli, že budou poslední) se Orlando Bloom slavnostně nechal proklít a zmizel i s Bludným Holanďanem pod hladinou. Co bylo dál, milé děti? Po titulcích a deseti letech se za soumraku loď opět objevuje, zatímco na břehu stojí Keira s desetiletým synem. Prostě povinný dojákový konec pro holky.

A TADY máte 8 rad, jak natočit film, který získá Oscara.

Podobné články

Doporučujeme

Další články