fb pixel 10 nejbohatších rodin na světě – G.cz
Vyhledávání

10 nejbohatších rodin na světě

Dali jste si předsevzetí, že zbohatnete? Zapomeňte na Sportku, nejlepší je se někam vetřít. Vybrali jsme pár lidí, kteří za trochu námahy rozhodně stojí.

Václav Rybář
Václav Rybář 24.5.2015, 09:10

1. Waltonovi (174 miliard dolarů)

walmartNejvětší americký obchodní řetězec, ve kterém seženete cokoliv a potkáte v něm ty nejbizarnější lidi (zmagnetizované slevami a faktem, že široko daleko žádný jiný obchoďák není). Ono Wal ve Walmartu je odvozeno právě od jména rodiny Waltonových. Jejich jmění roste, fronty jsou pořád stejně dlouhé, nabrnkout si někoho z nich je investice bez rizika.

2. Kochovi (89 miliard dolarů)

koch Bratři Kochové mají druhé největší s. r. o. v USA a možná vás ani nepřekvapí, že podnikají v ropném průmyslu. Konkrétně se jedná o zpracování černého zlata - jejich metoda je stejným tajemstvím jako recept na Coca-Colu. Oba shodně vlastní 42 % firmy, takže je jedno, za kterým z nich budete pálit.

3. Slimovi (70 miliard dolarů)

slim Ne, tohle není autor bizarní diety Slim´N´Fit. Rodina Carlose Slima ovládá mexický telekomunikační trh. Dokonce na něj měla monopol, ale musela svoje portfolio diverzifikovat, aby vyhověla novým zákonům. Jinými slovy, nikdo v téhle rodině vlastně neví, kam ty zisky vlastně strkat (jen se podívejte na jednu z rodinných vilek, která just musela stát na útesu, i když tam původně žádný nebyl). Vy byste určitě pár nápadů měli.

4. Marsovi (60 miliard dolarů)

mars Tyčinky Mars a Milky Way, žvýkačky Wrigley´s a čtyři desítky žrádel pro psy a kočky, včetně Pedigree a Whiskas. Celé to začalo, když chtěl pradědeček vyrobit tyčinku, která bude chutnat jako horká čokoláda. A vznikla Milky Way. Marsovic rodina už sice vlastní jen podíly, ale děti, psi a kočky žerou pořád, takže je jejich jmění opravdu pohádkové.

5. Quandtovi (49,7 miliard dolarů)

bmw Pár nacistických kostlivců tu určitě najdete, ale vážená německá rodina je poměrně rozvětvená a připisuje se jí i podíl na vzestupu mnichovské automobilky BMW. Pokud jste si vždycky chtěli vozit zadek v bavoráku, jste na správné adrese.

6. Cargill-MacMillanovi (43 miliard dolarů)

cargill O Cargill Inc. jste asi nikdy neslyšeli, ale tahle firma dodává polotovary pro každý druhý fastfood a jejich produkty najdete ve spoustě instantních potravin. Jde o největší eseróčko v USA. Připravte se ale, že pokud si někoho z rodiny vezmete, budete baštit polévku z pytlíku a instantní nudle.

7. Johnsonovi (39 miliard dolarů)

fidelity Nevíte, co s penězi? Johnsonovi vám poradí. Jejich firma Fidelity Investments je asi největší a nejúspěšnější firmou v oboru finančního plánování. Vy ale spíš peníze sháníte, ne? Vnučka zakladatele firmy má dvě děti, takže bez šance rozhodně nejste.

8. Bettencourtovi (35,9 miliard dolarů)

loreal Nejbohatší francouzská famílie, o které jste určitě slyšeli, protože vlastní L´Oreal. Kdo se sem přižení/přivdá, ten nikdy nezestárne, protože ho budou denně natírat kilem krémů z rozdrcených velrybích penisů. Dámy a pánové, kdo z vás to má?

9. Hearstovi (35 miliard dolarů)

hearst Vlastní věžák na Manhattanu, opulentní zámek kousek od Los Angeles, stovky novin, časopisů, televizních a rozhlasových kanálů. Mediální impérium a jméno, které rezonuje historií. Museli byste se hodně snažit, abyste ho pošpinili.

10. Arnaultovi (32,7 miliardy dolarů)

vuitton Druhá nejbohatší francouzská rodina, vlastnící Christian Dior, Dom Perignon, Fendi a Bulgari, a taky balík akcií v Louis Vuitton a dalších módních superznačkách. Konečně nebudete muset řešit, co na sebe...

Po úspěšné misi si pak můžete v klidu dovolit koupit TĚHLE 7 nehorázně předražených výrobků denní spotřeby a ani při tom nemrknete okem (i když u toho toaleťáku za víc než 1 a čtvrt milionu dolarů dostanete možná lehký tik).

Podobné články

Doporučujeme

Další články