fb pixel 8 důkazů, že starý kostel může být sice kontroverzním, ale nádherným místem k životu – G.cz
Vyhledávání

8 důkazů, že starý kostel může být sice kontroverzním, ale nádherným místem k životu

Dokážete si představit, že byste si v kostele čistili zuby, vařili, milovali se nebo se jen tak dívali na televizi? Teď už ano.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 16.10.2017, 07:00

Způsob, jakým architekti naložili se starým a opuštěným kostelem v Chicagu, si jistě najde mnohé odpůrce. Využít 200 let starou sakrální stavbu k čistě profánnímu účelu, jako je rodinné soužití, chce totiž nejen množství představivosti, ale také odvahy.

Vzhledem k velikosti původní struktury budovy, která měří 25 metrů, se nejedná o nejskromnější příbytek. Lze v něm nalézt 6 úchvatných koupelen a 7 ložnic.

I když se celý interiér musel prakticky vybourat, noví majitelé se rozhodli uchránit alespoň vitrážová okna, která novému interiéru nyní dominují.

Za rekonstrukcí objektu stojí studio architekta Linc Thelena, který lásku k oživování starých objektů zdědil po svém otci, restaurátorovi. Ten jej k umění a architektuře vedl již od útlého dětství. Linc sice vystudoval malbu, ale architektura mu uhranula natolik, že se jí začal věnovat profesionálně. Postupně rozšířil svůj tým o další talentované výtvarníky, architekty a designery a zakázky se mu jen hrnou.

A už jste někdy viděli průhledný kostel? Pokud ne, mrkněte se SEM.

Podobné články

Doporučujeme

Další články