Jak vypadá průměrné české hřiště, asi víte. Pojďme si na něj ukázat. Podobná ohrazená pískoviště s dřevěnými prolézačkami dnes rostou i díky podpoře Evropské unie jako houby po dešti a postupně nahrazují staré dobré, leč rezavějící normalizační kovoprolézačky. S přípravou na skutečný život tyto mučící nástroje nemají nic společného – jde prostě o to děti unavit, aby večer rychle usnuly a zbyl čas na manželský sex.
Pak tu ale máme dětská hřiště v rámci škol. U nás jde většinou o zarostlé fotbalové plácky nebo atletické ovály vysypané tím nejlevnějším materiálem, který byl zrovna k dispozici. Teď jsou prázdniny a školní sportovní areály zejí prázdnotou. Ideální čas je srovnat s tím, co mají k dispozici školáci v jiných koutech světa.
Fotograf a blogger James Mollisonobjel planetu a našel nejzajímavější dětská hriště. Na základě této činnosti dokonce vydal knihu, jejíž součástí jsou tyhle parádní fotky, skvěle vystihující odlišné přístupy při budování areálů oddechů a výdechů. Podívejte se spolu s námi, jak sportují děcka jinde...
A tady si můžete přečíst o hřištích, na která bychom svoje děti asi nepustili, ať už se nacházejí kdekoliv.