fb pixel Sbohem a šáteček, pane prezidente: Zeman a spol. svým chováním dokázali, že nikomu chybět nebudou – G.cz
Vyhledávání

Sbohem a šáteček, pane prezidente: Zeman a spol. svým chováním dokázali, že nikomu chybět nebudou

Zdroj: Profimedia

Po dlouhých a úmorných deseti letech se s funkcí prezidenta ČR konečně loučí Miloš Zeman. Společně s ním z Hradu odchází i další „osobnosti“, na které Češi nebudou vzpomínat v příliš dobrém. Na mysli máme samozřejmě například i jeho kancléře bez prověrky Vratislava Mynáře nebo jeho poradce Martina Nejedlého, který v minulosti podnikal v Rusku a nikdo dodnes neví, jakou funkci vlastně pro Hrad vykonával. A samozřejmě nesmíme zapomínat na Jiřího Ovčáčka...

Martin Miko
Martin Miko 8.3.2023, 17:10

10 náročných let se Zemanem

Ve středu 8. března se definitivně a navždy loučíme s prezidentem Milošem Zemanem a jeho týmem, na který budeme ještě dlouho a dlouho vzpomínat. Nikoliv však v dobrém, jak jsme byli utvrzeni na základě několika posledních zpráv, které se na nás chrlí z médií ze všech stran. Zeman například v úterý ještě stihl udělit milost na rozloučenou jakési právnické osobě. Hrad se však rozhodl nesdělovat její jméno, nicméně podle Radiožurnálu se jedná o společnost Energie – stavební a báňská, a.s., která je odsouzena v kauze ovlivňování 200milionové zakázky v Lánské oboře. Svou milostí jí prominul zbytek trestu. Ten spočítal v tom, že se nemohla účastnit veřejných zakázek. Mluvčí Ovčáček odůvodnil milost tím, že tento zákaz je nepříznivý pro zaměstnance firmy.

Tímto způsobem fungoval Hrad dlouhá léta. Někdo si „nakradl“ nebo zneužíval privilegií a Miloš Zeman s Jiřím Ovčáčkem vše následně zakryli. Jenže tak dlouho se chodilo se džbánem pro vodu... a nyní jsme svědky toho, že se ucho začíná postupně trhat a činy vlekaře z Osvětiman se konečně začínají odkrývat. Jen si vzpomeňme na Mynářovu zabijačku v době covidových zákazů nebo na jeho aktuální kauzu v podobě střílení trofejní zvěře v okolí zámku Lány. Mynář zřejmě žil dlouhá léta v domnění, že získáním úřednické funkce se z něj stal přes noc člen královské rodiny nebo významný státník. Postřelenou zvěří v hodnotě několika stovek tisíc korun se následně i veřejně pochlubil ve srubu na své sjezdovce v Osvětimanech. I tyto činy zítra již bývalého kancléře náš prezident omlouval až do posledního dne na Hradě.

Nezapomínejme na Mynářovo vypůjčení party stanu z Hradu nebo na jeho zneužívání hradní autodopravy k odvozu výsadby dřevin. To jsou další dosud neobjasněné záležitosti okolo pana Mynáře.

A to není vše! V rámci aktuálního auditu na Pražském hradě se totiž ukázalo, že sklad alkoholu na zámku Lány je téměř prázdný. Jednalo se o stáčený alkohol z ovoce z vlastní produkce Lán. Podobně jsou na tom i problémy s evidencí dřeva. Po auditu Správy Pražského hradu se Kancelář prezidenta republiky rozhodla podat trestní oznámení kvůli podezření z majetkové a hospodářské trestné činnosti. Tento případ je prozatím ve fázi šetření, takže uvidíme, co ukáže čas, a jak se vyjádří příslušné orgány.

Hrad opouští například také Jaroslav Hlinovský, který podal výpověď a chystá se do důchodu. A samozřejmě i šéf protokolu Vladimír Kruliš. O něm Miloš Zeman mluví jako o schopném zaměstnanci a v médiích se proslýchá, že by měl nastoupit do ČNB do kanceláře guvernéra. S funkcí náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky se loučí i Jan Kaše. Samozřejmě, že se loučení bude týkat i kontroverzního podnikatele Martina Nejedlého, jenž zastával funkci ekonomického poradce.

A to nejlepší na konec. Po boku prezidenta republiky už neuvidíme ředitele tiskového odboru KPR a tiskového mluvčího hlavy státu Jiřího Ovčáčka. Ten nechvalně proslul svými kontroverzními vyjádřeními na sociálních sítích. Nebál se ani osobních útoků na jedince či skupiny, kteří nesouhlasili s panem prezidentem. Ke konci své funkce se pak stal pobožným, což se projevovalo predevším citováním žalmů na internetu. Před koncem funkce se Ovčáček rozhodl otevřít českým médiím a nabídl rozhovor hned několika z nich, když se omlouval za své prohřešky. Podle některých spekulací si Ovčáček už našel nové zaměstnání, a to v soukromém sektoru.

Tato hradní parta plná kontroverzí nám rozhodně chybět nebude. Vám snad ano?

Podobné články

Doporučujeme

Další články