Sami proti přírodě: 5 survival filmů podle neuvěřitelných skutečných událostí – G.cz
Vyhledávání

Sami proti přírodě: 5 survival filmů podle neuvěřitelných skutečných událostí

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Jaká je síla lidského ducha, když jde o přežití? Neskutečné příběhy, v nichž ze sebe jeden nebo více lidí muselo vydat maximum síly, aby si zachránili holý život, nás hodně baví. Pro filmaře jsou takové story zlatým dolem, což dokazuje i aktuální počin Joea Penny Arctic: Ledové peklo, který míří do českých kin.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.3.2019, 13:51

Mads vs. sníh

Muž havaruje s letadlem uprostřed nedozírné ledové pustiny. Každý den dodržuje rutinní úkony a doufá, že se dočká záchrany. Jednoho dne se objeví vrtulník, silná sněžná bouře však zapříčiní pilotovu smrt a muž pochopí, že má jen dvě možnosti: zůstat v havarovaném vraku a připravovat se na jistou smrt, nebo se vydat na stovky kilometrů dlouhou pouť s nejistým koncem.

Snímek Arctic: Ledové peklo půjde do českých kin 28. března a zatím velmi vysoká hodnocení vynáší do nebes především neskutečný a autentický výkon dánské hvězdy Madse Mikkelsena v hlavní roli.

Je až s podivem, že Joe Penna nečerpal ze skutečného příběhu, jak je u filmů tohoto typu zvykem. Smyšlený příběh se měl původně odehrávat dokonce až na Marsu, ale tvůrci Marťana Pennu o pár let předběhli. Přitom odvážlivců a dobrodruhů, kteří si to rozdali se samotnou přírodou, je v historii lidstva nekonečná řada.

Vybrali jsme 5 takových lidí, jejichž více či méně tragické osudy se staly předlohou právě nějakého toho filmu o přežití...

A tady je hromada zajímavostí o 6 zásadních filmech Stanleyho Kubricka pro opravdu zažrané fanoušky kinematografie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu