Ten, který režíroval falešné přistání na Měsíci: Co byste měli vědět o 6 zásadních filmech Stanleyho Kubricka? – G.cz
Vyhledávání

Ten, který režíroval falešné přistání na Měsíci: Co byste měli vědět o 6 zásadních filmech Stanleyho Kubricka?

+ DALŠÍCH 15 FOTEK + DALŠÍCH 16 FOTEK

Dvacet let už svět žije bez geniální tvůrčí mysli režiséra Stanleyho Kubricka. Dvacet! Naštěstí jsou jeho filmy natolik zásadní, že v historii kinematografie nikdy nezapadnou a poznají je i budoucí generace. Doufejme.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.3.2019, 15:49

Muže, který věděl

Příliš mnoho, nebo příliš málo? Stanley Kubrick byl milovníkem konspiračních teorií o nejrůznějších sektách a tajných organizacích. Herečka Nicole Kidman v jednom rozhovoru řekla, že ji režisér přesvědčoval, že celý svět ovládá skupina bohatých pedofilů a údajně jí měl dokonce dvě hodiny před smrtí volat a zrušit jejich setkání s varováním, že ho otrávili a jí by se mohlo stát to samé.

Tenhle brilantní tvůrce má na pomyslné pažbě ještě víc bizarních zářezů. Je to právě on, o kom se říká, že zrežíroval a natočil video, které posléze USA vydávalo za reálný záznam přistání na Měsíci. Jeho adaptace Kingova Osvícení byla zařazena na 9. příčku žebříčku nejděsivějších filmů vůbec. Na svůj poslední film, Eyes Wide Shut (v češtině Spalující touha) čekal Kubrick velmi dlouho; chtěl ho točit už v 60. letech, ale projekt odložil. Nakonec tento erotický thriller a jeho předchozí snímek(brilantní Olověná vesta) dělí 12 let. Premiéry se ale Kubrick nedočkal - kompletní snímek studio dostalo 4 dny před režisérovou smrtí a později přiznalo, že jej celý přestříhalo.

Vynikající filmař dal světu kinematografie mnohem víc důležitých kousků - jejich výběr a zároveň zásadních zajímavosti o jednotlivých počinech najdete v galerii tady:

A tady je 12 nejlepších hlášek Evy Holubové, která kdysi nazvala Klause Kikinou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články