fb pixel Sága rodu Skywalkerů pomalu končí: Star Wars - Epizoda IX probudí z mrtvých princeznu Leiu i císaře Palpatina – G.cz
Vyhledávání

Sága rodu Skywalkerů pomalu končí: Star Wars - Epizoda IX probudí z mrtvých princeznu Leiu i císaře Palpatina

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Do konce dekády zbývá přesně 70 dní. Do Vánoc pak zbývá 63 dní. A do premiéry Star Wars - Epizody IX zbývá 58 dní. Završení ságy rodiny Skywalkerů natočil J. J. Abrams a podle prvních informací do něj zakomponoval řadu věcí, které budí naši zvědavost - třeba postavy, které už dávno nežijí. Co nás tedy 19. prosince 2019 v kinech čeká a nemine?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.10.2019, 13:42

Konec je blízko

Asi žádná rodina nenapáchala kdysi dávno v jedné předaleké galaxii tolik škody jako klan Skywalkerů. Trvalo to tři generace a dalo nám to zatím osm, brzy devět filmů - ale konečně jsme u konce téhle velké ságy. Do kin se pomalu, ale jistě řítí devátá a závěrečná epizoda nové-nové trilogie Star Wars aka Hvězdných válek. Režie se měl původně ujmout autor osmičky Rian Johnson, nakonec se ale toho ale dobrovolně vzdal ve prospěch legendárního kolegy J. J. Abramse. Ten za hojného přispění duchovního otce série George Lucase dotáhne příběh Rey (Daisy Ridley) a jejích přátel.

Po rozporuplné Epizodě VII a o něco lepší Epizodě VIII (autorka článku by ráda uvedla, že s tímto většinovým názorem velmi nesouhlasí) nás tak letos o Vánocích čeká novinka ze světa Star Wars, která už teď budí naši zvědavost. Že se jedná o první SW film natočený na 65mm, to potěší spíš milovníky technické stránky věci. Všechny ostatní ale zajímá, jak tvůrci do příběhu zapracují postavu princezny Leiy, když její představitelka Carrie Fisher už nežije. Zatím víme jen to, že jim k tomu poslouží dosud nevyužité materiály, které herečka ještě stihla natočit.

Zároveň se má vrátit například zrádný podvodníček Lando Calrissian s tváří Billyho Dee Williamse nebo - a to především - zlovolný císař Palpatine, jehož duch hlavní hrdiny potrápí v naklonovaném těle. Původně se snímek pracovně jmenoval "Black Diamond", což mezi skalními fanoušky rozproudilo debatu, zda se ve filmu objeví bájný černý světelný meč.

Jak završení velkolepé ságy dopadne, to zjistíme už 19. prosince.

A když už jsme u těch pokračování, tady si dejte 10 hlášek z Jurského parku II, které dokazují, že to je mnohem zábavnější film než jednička.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články