fb pixel Šachovnicový vrah: Alexandr Pičuškin zabil víc lidí než Andrej Čikatilo – G.cz
Vyhledávání

Šachovnicový vrah: Alexandr Pičuškin zabil víc lidí než Andrej Čikatilo

Zdroj: Profimedia.cz

Většina lidí by to do něj neřekla, protože se zdál být velmi sympatický a slušný člověk. Šachovnicový vrah Alexandr Pičuškin však překonal i nechvalně proslulého Andreje Čikatila. Jeho poznávací znamení byla šachovnice, kladivo a nezbytná láhev vodky.

Martin Miko
Martin Miko 13.6.2024, 10:16

Vrah, který měl rád šachy

Alexandr Jurjevič Pičuškin, ruský sériový vrah, se narodil 9. dubna 1974 ve městě Mytišči. Během výslechů přiznal, že zabil 63 lidí, což je o 11 více vražd než spáchal Andrej Čikatilo. Prokuratura mu však nakonec dokázala „jen“ 48 vražd. Když se ho soudce zeptal, zda rozumí rozsudku, odpověděl ostře, že ano, není přece hluchý.

Pičuškinovo dětství se od většiny sériových vrahů lišilo. Nebyl týrán ani zanedbáván rodiči, ale jeho osobnost změnil vážný úraz hlavy. Po něm se z bezproblémového chlapce stal agresor, který si vybíjel zlost na každém, kdo se mu připletl do cesty. Jeho matka ho proto poslala do školy pro děti s poruchami učení.

Tam se však situace obrátila a z Alexandra se stal terč šikany. Díky své nadprůměrné inteligenci byl spolužáky považován za podivína, který si zasloužil každodenní bití. Jeho dědeček, který už nechtěl přihlížet, jak je Alexandr šikanován, ho vzal k sobě a naučil ho hrát šachy. Alexandr se do šachů zamiloval a obzvláště si oblíbil turnaje v Bitcevském parku, kde rád porážel mnohem starší soupeře. Po smrti dědečka se Alexandr uchýlil k pití vodky a pokračoval v tom i po návratu k matce. Svůj smutek a žal ze ztráty dědečka utápěl v parku, kde se cítil nejlépe mezi svými opilými šachovými spoluhráči, nad kterými vyhrával jednu partii za druhou.

Alexandrovou první obětí se 27. července 1992 stal jeho spolužák z učiliště, Michail. Původně ho Alexandr přemlouval, aby se k němu přidal v zabíjení, ale když si to Michail na poslední chvíli rozmyslel, stal se obětí sám. Pičuškin později řekl: „První vražda je jako první láska, na tu nikdy nezapomenete.“ Skutečné vražedné běsnění začalo až v roce 2001, kdy si za své teritorium zvolil Bitcevský park. Zaměřoval se na bezdomovce, které lákal na alkoholové šachové partie. Když jeho oběť odpadla z opilosti, prorazil jí lebku kladivem a do otvoru vrazil hrdlo láhve s vodkou, tělo pak obvykle ukryl v kanálu.

Pičuškinovy oběti nebyli jen starší muži, ale také ženy. Jednou z nich byla Marija Moskaljová, jejíž případ se mu stal osudným. Policie u ní našla lístek z moskevského metra a díky bezpečnostním kamerám ve stanici z roku 2006 se podařilo snadno identifikovat muže, který ji doprovázel. Po zatčení Pičuškin litoval jen toho, že nestihl zabít tolik lidí, kolik je políček na šachovnici – 64. I přesto byl v roce 2007 odsouzen na doživotí.

Zdroje informací:

https://dbpedia.org/page/Alexander_Pichushkin

https://www.interez.sk/prezyvali-ho-sachovnicovy-vrah-zabil-najmenej-49-ludi-picuskin-prirovnaval-vrazdenie-k-orgazmu/

Podobné články

Doporučujeme

Další články