fb pixel Rychle a zběsile. A trochu jinak: Spink-off slavné autosérie vrátí do kin testosteronové duo Hobbs a Shaw – G.cz
Vyhledávání

Rychle a zběsile. A trochu jinak: Spink-off slavné autosérie vrátí do kin testosteronové duo Hobbs a Shaw

Zdroj: Universal Pictures

Rychle a zběsile je kultovní filmová série o autech, kterou buď milujete, nebo vám je jedno. Pokud se řadíte do první skupiny, zřejmě vás bude zajímat, že tvůrci ságy přichází se spin-offem s titulem Hobbs a Shaw. Zkouší tak zabrousit do trochu jiného žánru, fanouškům ale i tak dají přesně to, na co jsou zvyklí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.7.2019, 12:53

Rychlý a zběsilý spin-off

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka zákona Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. Ve spin-offovém snímku ke slavné autosérii je čeká další společný úkol. Jejich cílem je nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Ve skutečnosti je všechno ale trochu jinak.

Onou agentkou je Shawova mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby), která se na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá...

Pokud fandíte testosteronem nabitým filmům, tohle je kousek, na který jste čekali. Dwayne Johnson a Jason Statham patří v rámci akčního žánru k osvědčeným klasikám. Násilí i humor ve filmu zvládají oba výborně. Přijít se spin-offem k velice populární sérii a udělat ho trochu jinak, v duchu špionážního thrilleru, a pouze ho dokořenit tím, co tvoří základ Rychle a zběsile (tedy automobilovými honičkami), to byl od filmových producentů vpravě moudrý tah.

Tady se prostě cílí na jistotu. Atraktivní lokace (viz Černobyl) a padouch, co chce zničit svět s tváří nejvíc sexy muže planety, to jsou už pouhé pojistky jasného výdělku. Od Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw dostane velmi konkrétní cílová skupina diváků přesně to, co očekává a všichni budou spokojení. V českých kinech se o tom můžete přesvědčit od 1. srpna.

A tady si přečtěte recenzi na reboot osmdesátkové klasiky - slasher Dětská hra aka panenku Chucky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články