Rváč Hynek Čermák rozdává na Národní třídě rány: Nový film podle Rudiše bude mít premiéru na podzim – G.cz
Vyhledávání

Rváč Hynek Čermák rozdává na Národní třídě rány: Nový film podle Rudiše bude mít premiéru na podzim

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Na podzim vstoupí do kin Vandame. Ale pozor, nebude se jednat o americké akční béčko, ale o česko-německý temný snímek s humornými prvky Národní třída, který podle stejnojmenné novely Jaroslava Rudiše natočil režisér Štěpán Altrichter. Premiéra filmu, v němž ztvárnil hlavní roli rváče a outsidera v současné době jeden z našich nejpopulárnějších herců Hynek Čermák, je plánována na 26. září 2019.

Václav Roman
Václav Roman 1.6.2019, 11:41

Vandame nemá pro ránu daleko

Turnovského rodáka Jaroslava Rudiše, podle jehož knihy scénář Národní třídy vznikl, netřeba představovat. Filmovou verzi už má jedna z jeho předchozích knih Grandhotel, postaral se o ni v roce 2006 režisér David Ondříček. Zfilmován byl také jeho komiks Alois Nebel, který pojednává o česko-německém výpravčím vlaků na malé stanici v Sudetech. Jeho aktuálně zfilmovaná novela Národní třída byla v roce 2014 nominována na literární cenu Magnesia Litera.

Převést toto dílo na filmové plátno byl velký oříšek, neboť se z valné většiny jedná o vnitřní monolog hlavního hrdiny. Přesto se do toho mladý a talentovaný režisér Štěpán Altrichter pustil a spolu s autorem jej přetavil do scénáře.

Hlavním hrdinou příběhu je rváč, který každý den cvičí, ale zároveň je fanda historie a knih. Podle hvězdy akčních filmů si přezdívá Vandame a hraje ho Hynek Čermák, což je sázka na jistotu. Herec je populární díky nedávno vysílanému seriálu Zkáza Dejvického divadla a kriminální série Rapl. V roli Vandama, jak můžete vidět v galerii na fotkách z natáčení, si zahrál znovu drsňáka:

Co se semlelo na Národní třídě?

Čermákův Vandame žije na velkém pražském sídlišti a živí se natíráním střech. Je frustrovaný a samotářský, na realitu a pocit prohry mu dávají zapomenout rvačky a potyčky. Rád prosazuje svou pravdu a poučuje okolí o životě. Pro nějaké to jadrnější slovo nemá daleko. Pod drsnou vrstvou se však skrývá lidský příběh, který vezme za srdce každého. Vandame dal údajně na Národní třídě 17. listopadu 1989 první ráno, kterou to všechno začalo. Jenomže na jaké stál vlastně straně?

„Je to temný, syrový příběh, který je ale zároveň i místy hodně vtipný. Je to drama, ale trochu i temná sídlištní komedie,“ prozradil o filmu Rudiš České televizi, která je jedním z koproducentů.

„Má to být film přímý, našláplý, vtipný, má gradovat a vyústit v zajímavý konec,“ láká na podzimní premiéru režisér Štěpán Altrichter, který zaujal hned svým absolventským snímkem Schmitke.

A zde si můžete přečíst o tom, jak Bohdan Sláma natáčí svůj první historický film Krajina ve stínu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články