fb pixel Rusům se nelíbí americký Černobyl, a tak si točí vlastní! Fiktivní souboj agentů KGB a CIA uvidíme ještě letos – G.cz
Vyhledávání

Rusům se nelíbí americký Černobyl, a tak si točí vlastní! Fiktivní souboj agentů KGB a CIA uvidíme ještě letos

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

A jsou zase o krok před nimi! Úspěšný seriál HBO Černobyl předběhl ruskou produkci, která vlastní kousek o havárii jaderné elektrárny zpracovává už od roku 2014. Jejich sérii dokonce podpořilo ruské ministerstvo kultury, které přispělo dotací ve výši 30 milionů rublů, což je zhruba 10 milionů korun. Počin, který bychom měli vidět ještě letos, se natáčel v Bělorusku a historickou událost podává dost po svém.

Martin Miko
Martin Miko 10.6.2019, 13:35

Ruská verze Černobylu? No bude, bude.

Fenomén jménem Černobyl válcuje svět seriálů a ukazuje, že na základě historických faktů lze vytvořit velmi povedené dílo. Americko-britská produkce HBO dokázala vytvořit pětidílný seriál o jedné z nejznámnějších jaderných katastrof v historii lidstva tak autenticky, že zaujala celý svět. V žebříčcích kvality a popularity získává seriál plný počet bodů a fanoušci i kritici jsou nadšení.

Úspěch nakopl tzv. druhou stranu barikády; volně naladitelná prokremelská stanice NTV se nechala slyšet, že urychluje už několik let se vlečící práci na vlastním seriálu o této historické události, který dokonce podpořilo ruské ministerstvo kultury dotací ve výši 10 milionů korun. Podle agentury RBK bude ale počin postavený trochu jinak než kus z produkce HBO.

Ruská verze seriálu Černobyl, který se natáčí od roku 2014 v Bělorusku, by měla vyjít v letošním roce a podle všech informací v něm bude zásadní roli hrát souboj KGB a CIA. Hlavním hrdinou seriálu má být podplukovník sovětské rozvědky Andrej Nikolajev, který se bude snažit dopadnout agenta CIA Alberta Lence. Ten si dal samozřejmě za cíl zničit jadernou elektrárnu v Černobylu a způsobit globální katastrofu. Takže to vypadá, že ruská verze filmu Černobyl bude postavená na klasickém fiktivním příběhu o boji mezi USA a Sovětským svazem.

V Rusku je verze seriálu od HBO přijímána celkem rozporuplně. Rusové mají k populární minisérii mnoho výhrad a tvrdí, že se celý nezakládá na pravdě, nicméně prý čekali, že to bude mnohem horší. Pokud něco oceňují, pak je to prý projevená úcta tvůrci k obyčejným lidem a jejich obětavosti a hrdinství.

A zde se podívejte, jak Sovětský svaz vyřešil radiaci po výbuchu Černobylu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články