Ruští armádní umělci vyhrožují Evropě zastavením dodávek plynu – G.cz
Vyhledávání

Ruští armádní umělci vyhrožují Evropě zastavením dodávek plynu

Armádní soubor agresivní velmoci se dopouští verbální agrese. Ale pozor na boží mlýny...

Ivan Brezina
Ivan Brezina 10.1.2017, 15:35

Na konci prosince se do Černého moře zřítilo ruské armádní letadloTu-154, na jehož palubě cestovaly desítky členů Alexandrovova soubor písní a tanců. Nevíte, co to bylo za ptáčky? Takzvaní Alexandrovci bývali oficiálním armádním uměleckým souborem Rudé armády bývalého SSSR – tedy totalitní síly, která od srpna 1968 do června 1991 okupovala bývalé Československo. Skoro třiadvacet let pro nás tedy představovali nepřátelské vetřelce.

Když na jaře 2014 ruští agresoři vtrhli na Ukrajinu a ukradli jí Krym, Alexandrovci je ve svých písních velebili jako „slušné lidi“. A ještě měli odvahu jezdit koncertovat do Česka, kde se s nimi družila třeba Helena Vondráčková, Karel Gott, Michaela Nosková nebo Miloš Zeman. Fujtajbl!

Teď Alexandrovci letěli do Sýrie, kde měli zpívat a tančit doslova na hrobech tisíců civilních obětí ruského bombardování. Ne že bychom jim snad smrt v troskách letadla Tu-154 přáli, ale smutní jsme z toho nebyli. Byli byste snad smutní, kdyby někdy v roce 1942 zahynul armádní soubor písní a tanců Wehrmachtu (pokud by nějaký existoval)?

Začátkem ledna se teď na YTB objevil klip jiného podobného armádního uměleckého tělesa. Ruský vojenský sbor zpívá neuvěřitelný song o tom, jak Rusko „neposlušné“ Ukrajině a Evropě zastaví plyn. To je nepokryté politicko–ekonomické vydírání, ve kterém se mezi řádky skrývá hrozba agrese. Sledujte zde:

Nepoletí ti ruští “umělci” zas někdy někam letadlem?

A TADY si přečtěte, co nám připomíná obludná sovětská pohádka Mrazík.

Podobné články

Doporučujeme

Další články