5 kultivovaných způsobů, jak řádně zavařit ruským Alexandrovcům – G.cz
Vyhledávání

5 kultivovaných způsobů, jak řádně zavařit ruským Alexandrovcům

V záplavě článků o imigrantech zapadlo mnohem větší nebezpečí. Češi zapomněli na včerejší ruské okupanty, kteří se nám tu přitom už zase začínají drze roztahovat.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 5.9.2015, 12:51

V říjnu u nás na dvanácti koncertech v devíti městech vystoupí Alexandrovci. Že jste o nich ještě neslyšeli? Podle Wikipedie jde o „pěvecký a taneční soubor, který byl oficiálním armádním uměleckým souborem Rudé armády bývalého Sovětského svazu (nyní Ruské armády Ruské federace)“.

Podle nás jsou Alexandrovci klíčový symbol nepřátel z Východu, kteří k nám nejdřív v únoru 1948 zavlekli komunismus a pak nás 21. srpna 1968 okupovali (více ZDE). Sovětský svaz nás posunul z demokratického a civilizovaného světa kamsi do stepí, během okupace zabil přes čtyři sta Čechů a Slováků, instaloval Husákovu vládu vlastizrádců, celá desetiletí vysával a ničil naši ekonomiku, kradl český uran, v Milovicích a Ralsku zanechal obrovské ekologické škody, které nikdy nezaplatil… A tak by se dalo dlouho pokračovat.

Jak by se Češi tvářili, kdyby u nás dnes připravoval turné umělecký soubor nacistického Wehrmachtu (kdyby nějaký existoval)? Že je to minulost? Že jsou Alexandrovci „umění“, které už s okupací Československa už nemá nic společného?

Ne, je to ruský armádní soubor. Alexandrovci propagují ozbrojené síly agresivní země, která přepadla Ukrajinu a nese tam odpovědnost za asi 50 000 mrtvých. Okupaci Krymu letos na jaře Alexandrovci oslavili písní na počest takzvaných „slušných lidí“. Orwellovsky tak říkají ruským vojákům bez identifikačních znaků, kteří Krym obsadili a které Ukrajinci nazývali „zelení mužíci“. Zpívají o nich: „Bude dobře, bude skvěle/ vpřed ženou nás vítězství předků/ žehnáme naší zemi a slušným lidem/ zachrání čest a slávu vlasti…“

Viz zde:

Opravdu se budeme tvářit, že nejde o Ukrajince roztrhané výbuchy ruských dělostřeleckých granátů, rozstřílené kulomety ruských výsadkářů a upálené ohněm ruských raketometů Grad? Budeme se místo toho těšit tklivými tóny balalajky a jásající harmonikou a bavit se brilantními výkony tanečníků kozáčka?

Co s tím můžete udělat?

1.

Podepište petici “Za zrušení záštity nad turné Alexandrovců v České republice 2015” (ZDE) ve které prezidentovi Zemanovi řeknete, co si o jeho podpoře okupantům myslíte.

2.

“Exkluzivními hosty” turné Alexandrovců má být Helena Vondráčková a muzikálová zpěvačka Michaela Nosková. Napište jim, aby svou účast zvážily, pokud nechtějí mít doživotní ostudu.

3.

Zjistěte si, kde budou Alexandrovci vystupovat a před sálem uspořádejte demonstraci. Máte zákonné právo veřejně vyjádřit svůj názor, třeba rozvinutím transparentu s nápisem: “Okupanti, táhněte zpátky do stepí!”

4.

Na oficiální stránky Alexandrovců (ZDE) napište, že je u nás nechceme.

5.

Podívejte se na partnery turné (ZDE) a napište jim, že na protest proti jejich kolaboraci s okupačním souborem začínáte bojkotovat jejich výrobky a služby.

Anketa

Jaký je váš vztah k Rusům?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články